Święta Bożego Narodzenia 2022. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem?

Święta Bożego Narodzenia 2022. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem?
Drukuj Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Pozostało jednak odpowiednio dużo czasu,  by móc włączyć dziecko w przygotowania świąteczne i zapoznać je z polską tradycją. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem? Podpowiadamy, co zrobić, by ten czas był magiczny zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Święta Bożego Narodzenia 2022. Zacznij od listu do Mikołaja

 

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny czas. Aby twoje dziecko poczuła ducha świąt, zacznijcie od najważniejszej dla maluchów kwestii – napisania listu do św. Mikołaja. To dobra okazja do tego, by poznać dziecięce marzenia, ale też opowiedzieć dziecku historię symbolu świąt. Jeśli jednak twoje dziecko nie umie jeszcze pisać, możecie przygotować list w formie rysunkowej lub zrobić laurkę dla Mikołaja.

 

Sprawdź także: Świąteczne książki dla dzieci - jakie warto wybrać?

 

Przygotowania do świąt w kuchni


Przedszkolaki możemy śmiało włączyć do świątecznych przygotowań. Będą zachwycone, jeśli wraz z rodzicami będą mogli przygotować choćby jedną z dwunastu potraw bądź pomóc w wypieku ciasta. Jeśli do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, możecie wspólnie upiec i udekorować pierniczki.

 

Wspólne ubieranie choinki z dzieckiem


Nieodłącznym elementem jest wspólne dekorowanie domu i ubieranie choinki. Możecie zrobić to, słuchając świątecznych piosenek i kolęd, dzięki czemu poczujecie magię świąt.

 

Czytaj również: Czego nie kupować dziecku pod choinkę? Tych błędów nie popełniaj

 

Świąteczne klimaty


Wybierzcie się na wspólny spacer po jarmarkach bożonarodzeniowych, do wioski Mikołaja czy innych atrakcji związanych ze świętami. Dla dziecka będzie to niezapomniane przeżycie, a spotkanie Mikołaja niebywałą atrakcją.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!