Święto książki we Wrocławiu czerwiec 2023

Święto książki we Wrocławiu czerwiec 2023
Drukuj Skomentuj

Już 20. czerwca rozpocznie się we Wrocławiu prawdziwe święto książki dziecięcej! Książki, która jest czytana dla przyjemności i z zainteresowaniem, odpowiada na potrzeby młodego człowieka zarówno w treści jak i formie.

Festiwal otworzy sam Brandon Mull – amerykański autor bestsellerowych serii fantasy „Baśniobór” i „Smocza straż” – w spektakularnej sali Kina Nowe Horyzonty.

W kolejnych dniach z czytelnikami spotkają się Boguś Janiszewski, Nikola Kucharska, Marta Guśniowska, Paweł Pawlak. Do warsztatowej pracy zapraszają: Elżbieta Wasiuczyńska, Marianna Sztyma.

W czasie, gdy wszyscy odliczają dni do wakacji, my odliczamy do wrocławskiej edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.

 


Już 20. czerwca rozpocznie się we Wrocławiu prawdziwe święto książki dziecięcej! Książki, która jest czytana dla przyjemności i z zainteresowaniem, odpowiada na potrzeby młodego człowieka zarówno w treści jak i formie.Festiwal otworzy sam Brandon Mull – amerykański autor bestsellerowych serii fantasy „Baśniobór” i „Smocza straż” – w spektakularnej sali Kina Nowe Horyzonty.W kolejnych dniach z czytelnikami spotkają się Boguś Janiszewski, Nikola Kucharska, Marta Guśniowska, Paweł Pawlak. Do warsztatowej pracy zapraszają: Elżbieta Wasiuczyńska, Marianna Sztyma, których prace będziecie mogli obejrzeć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.Na dziedzińcu Muzeum Pana Tadeusza będzie miało miejsce wydarzenie szczególnie dedykowane dorosłym: bibliotekarzom, rodzicom i edukatorom – wystawa zbiorowa polskich ilustratorów „Wrażliwe jak dziecko” opowiadająca o problemach współczesnego dziecka. Ilustracje powstały do ważnych tekstów magazynu „Newsweek Psychologia Dziecka” i dostępne będą one w trakcie trwania wystawy poprzez QR kody.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła dyskusja z udziałem ekspertów.Organizatorzy pamiętają o dzieciach ze szczególnymi potrzebami. Pan Poeta Show – to warsztaty dla dzieci wysoko wrażliwych.W programie nie mogło zabraknąć miejsca na kolejne spotkanie z cyklu “Męskie Czytanie”. To wyjątkowy projekt, w którym do udziału zapraszamy mężczyzn będących autorytetami oraz cieszących się zarówno sukcesami jak i szacunkiem w swojej dziedzinie.Tym razem nasze zaproszenie powędrowało do szefa kuchni Grzegorza Pomietło, który przeczyta nam najsmaczniejsze fragmenty prozy! Jak się okazuje pyszności w literaturze dla dzieci jest całkiem sporo! Czytanie zainauguruje wspólną inicjatywę pod apetycznym tytułem „Menu literackie” - stworzoną we współpracy Art Hotelu oraz Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.Festiwal zamknie spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim wokół książki „Tata”, w księgarni Tajne Komplety. To tam zakończy się konkurs zorganizowany z okazji Dnia Ojca - Męskie Czytanie.W czasie trwania Festiwalu w księgarniach niezależnych (Tajne Komplety, Księgarnia Hiszpańska ELITE) możecie spotkać lekarzy Ostrego Dyżuru Literackiego diagnozujących nietolerancje czytelnicze i przepisujących na specjalnych receptach lektury odpowiednie na wakacje.Szczegółowy program na stronie: festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-wroclaw/


Zapisy: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=6428

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!