Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

Sylwestrowa zabawa z dzieckiem
Drukuj Skomentuj

Większość osób kojarzy Sylwestra z dorosłą zabawą. Kiedy pomyślimy o szampańskiej imprezie, od razu wiążemy ją z alkoholem, głośną muzyką, fajerwerkami, pięknymi kreacjami oraz świętowaniem do białego rana. Noc sylwestrowa spędzona w domu z dzieckiem też może należeć do udanych i jak się okazuje - wcale nie musi być nudna. Należy tylko wybrać zabawę, która sprawi nam i naszym pociechom najwięcej przyjemności.

A może jednak bez dzieci...

 

Nie zawsze bywa tak, że mamy z kim zostawić dzieci. Jeśli jednak już znajdziemy taką możliwość - wszystko wydaje się dużo prostsze. Pozostawienie malucha pod opieką babci i dziadka jest dobrym rozwiązaniem i pozwoli nam bez stresu oddać się zabawie. Alternatywnym rozwiązaniem jest znalezienie opiekunki. Może to jednak trochę zestresować dziecko, zwłaszcza jeśli ta osoba pierwszy raz pojawia się w naszym domu. W większych miastach, można zaprowadzić malucha do klubu, czy prywatnego przedszkola, które oferują liczne atrakcje, dobrą zabawę i całonocną opiekę.

 

Jak z dziećmi, to może wyjazd...

 

Istnieje wiele różnych możliwości spędzenia rodzinnego urlopu sylwestrowego. Właściciele obiektów noclegowych kuszą swoimi atrakcyjnymi ofertami. Noworoczny wypad z dziećmi może trwać dwa dni, a nawet tydzień. Jeśli przedłużymy swój wyjazd, możemy go połączyć ze zwiedzaniem danego miejsca, zabiegami SPA, a także z innymi atrakcjami, które znajdziemy na miejscu pobytu. Obiekty wyposażone w place i sale zabaw ułatwiają rodzicom przygotowanie bagażu, ponieważ mogą oni wyjechać z minimalną ilością rzeczy. Decydując się na Sylwester poza domem, musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Należy podsumować nie tylko cenę za nocleg, ale również wyżywienie, a także inne dodatkowe atrakcje, z których korzystamy na miejscu. Wybierając na przykład kwaterę w górach, możemy zorganizować rodzinny kulig, ognisko z kiełbaskami, czy wziąc udział w góralskiej imprezie.

 

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...

 

Wieczór gier

 

Jesli Twoi znajomi również spędzają Sylwestra w domu, a do tego mają dzieci, to zaproś ich do siebie. Maluchy będą miały zarówno towarzystwo, jak i opiekę rodziców. Zastanawiacie się co można robić w domu? Rozbudźcie w sobie ducha rywalizacji i rzućcie się w wir gier. Możecie zagrać w scrabble, monopol, szachy, czy karty. To świetne oderwanie od rzeczywistości, a dodatkowo - znakomity trening dla umysłu. Dobrą motywacją będzie wymyślenie nagrody, która przypadnie zwycięzcy.

 

Przygotowanie przekąsek

 

Nie ma dobrej zabawy sylwestrowej bez odpowiedniego menu. Pokuście się o przyrządzenie takich przekąsek, które ucieszą oko i wprawią w odpowiedni nastrój. Można wykonać uśmiechnięte kanapki, jeżyki z jajek, czy kolorowe lizaki z owoców. Wszystko po to, by maluchy jak najlepiej zapamiętały ten wyjątkowy dzień.

 

Rodzinne śpiewanie

 

Macie ochotę trochę pośpiewać? Zróbcie sobie domowe karaoke. W Internecie można znaleźć mnóstwo piosenek. Wybierzcie te, które znają też Wasze dzieci. Ciekawym pomysłem jest upodobnienie się do wybranego artysty. Pomóżcie swoim maluchom w szukaniu inspiracji dotyczących kreacji konkretnych gwiazd. To może być świetna zabawa dla całej rodziny.

 

Sylwestrowe ozdoby

 

Poczujcie ducha szampańskiej zabawy! Udekorujcie dom kolorowymi balonikami i serpentynami. Możecie też kupić spcjalne czapki oraz konfetti. Jeśli chcecie wykonać coś własnoręcznie, ciekawym pomysłem mogą być maski karnawałowe. Wystarczy zaopatrzyć się w blok techniczny, zszywacz, tasiemkę, kredki lub flamastry i wykrzesać z siebie nieco wyobraźni. Maski można ozdobić kolorowym brokatem i obkleić bibułą.

 

Konkursy

 

Warto pomyśleć nad organizacją kilku konkursów, w których zwycięzca otrzyma jakąs nagrodę. Kto narysuje najdziwniejsze zwierzę? Kto najszybcej nadmucha balonik? Kto najszybciej zje jabłko, zawieszone na sznurku? Jak widać pomysłów może być wiele. Wszystko zależy od Waszej kreatywności.

 

Szampan dla dzieci

 

Mowa tutaj oczywiście o szampanie bez zawartości alkoholu. Jego delikatne bąbelki przyjemnie łaskoczą gardło, ale nie uderzają do głowy. Zamiast kupować szampana, można przygotować napój jabłkowo-miętowy lub koktajl z jogurtu i owoców.

 

Miejska zabawa

 

Co roku, w miejscu Waszego zamieszkania organizowane są zapewne jakieś miejskie imprezy. Władze miast często zapraszają wielu artystów, którzy zachęcają mieszkańców do wspólnej zabawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, wybierzcie się z dziećmi na spacer, by mogły posłuchać energicznej muzyki. Wtedy na pewno poczują prawdziwą magię Sylwestra. Nie musicie zostawać do końca zabawy. Jeśli dzieci będą zmęczone, same zachęcą Was do powrotu do domu.

 

Zobacz też:

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi