Przedszkole Kacper (Szczecin)

Przedszkole Kacper
Oceniono na:
5/5
zobacz więcej (4)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Wierzbowa 2, Szczecin
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

 • język angielski
 • język niemiecki
 • logopeda
 • psycholog
 • ceramika
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • korektywa
 • taniec nowoczesny
 • basen
 • zajęcia teatralne
 • urodziny
 • warsztaty dla dzieci
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Zapraszamy do naszego przedszkola, które mieści się w Załomiu, przy ulicy Wierzbowej 2. Jesteśmy obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę oraz by rodzice czerpali satysfakcję i zadowolenie z wyboru naszego przedszkola. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, edukacja i rozwój - i to właśnie jesteśmy w stanie zapewnić maluchom.   Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 2,5-6 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.   Nasze przedszkole nosi nazwę „Kacper”, na pamiątkę pewnego chłopca o tym imieniu.   Jesteśmy przedszkolem niepublicznym, wpisanym na listę placówek oświatowych i dlatego nasze działania w zakresie nauczania nadzoruje Kuratorium Oświaty w Szczecinie.   Budynek przedszkola został zaprojektowany specjalnie, jako obiekt dla dzieci, a usytuowanie w nim basenu i sali gimnastycznej pozwala realizować bogaty...

Galeria

Program nauczania

ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO:

1. Realizacja głównej podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

2. Języki obce.

 • Język angielski - podczas zajęć z języka angielskiego kładziemy nacisk na kształtowanie motywacji do nauki języka poprzez miłą i życzliwą atmosferę na zajęciach. Proponujemy nauczanie poprzez działanie, odkrywanie i przyswajanie,  w którym wiele miejsca zajmują m.in. gry i zabawy, piosenki, wiersze, ćwiczenia dramowe. Ponieważ małe dzieci charakteryzuje stała potrzeba ruchu, nauka oparta jest na aktywności i elementach reagowania całym ciałem (metoda TPR).
 • Język niemiecki - zajęcia prowadzone są metodą autorską, polegającą w dużej mierze na wykorzystywaniu autentycznych materiałów, których dzieci dotykają, a niekiedy próbują, np. prawdziwe owoce i warzywa. Nauka ma na celu rozumienie oraz reagowanie podczas wykonywania czynności z otaczającego nas świata jak np. podczas posiłków. Zajęcia prowadzone są w języku niemieckim. Pacynką, która towarzyszy dzieciom podczas zajęć jest Miś Leo z Niemiec, który uwielbia różne zabawy: m.in. pioseneczki, wierszyki, gry, konkursy, zabawy ruchowe, czy zabawy plastyczne. W ramach tych zabaw dzieci poznają język, jakim porozumiewa się Miś Leo.

3. Nauka pływania na przedszkolnym krytym basenie.

4. Program „Przedszkole i Piłka” realizowany w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym pod egidą Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zajęcia mają na celu pierwszy kontakt dziecka z wychowaniem fizycznym zarówno w ujęciu zabawy i zajęć sportowych, jak i szerzej, w przygotowaniu dziecka pod względem mentalnym do współpracy w drużynie oraz wpojenia zasad zdrowej rywalizacji sportowej. 

5. Comiesięczne Formy Aktywności Poznawczo - Kulturalnej (CFAPK)

W ramach tego cyklu dzieci co miesiąc uczestniczą w innym wydarzeniu natury kulturalnej, poznawczej, rekreacyjnej. Są to spektakle, spotkania, warsztaty, wycieczki, koncerty itp.

6. Ocena logopedyczna rozwoju dziecka. Realizowana w postaci obserwacji o charakterze przesiewowym przez neurologopedę. Postępowanie w przypadku ewentualnych problemów konsultowane jest indywidualnie.

7. Ocena pedagogiczna rozwoju dziecka. Realizowana na bieżąco przez nauczycielki w poszczególnych grupach, jako obserwacja ciągła oraz w postaci diagnoz: wstępnej, śródrocznej i końcowej.

8. Wsparcie psychologiczne rozwoju dziecka. Podstawą wsparcia psychologicznego, jakiego udziela nasze przedszkole, jest wstępna ogólna obserwacja rozwoju dziecka pod kątem jego harmonijności dokonywana podczas codziennych zajęć grupy. W uzasadnionych przypadkach, przedszkole, w porozumieniu z rodzicem, wdraża wsparcie psychologiczne dziecka podczas jego pobytu w przedszkolu, bądź też wypracowuje i przekazuje sugestie do pracy w domu.

W przypadku pojawienia się problemów wymagających indywidualnej porady współpracujący z nami psycholog oferuje wczesne wsparcie specjalistyczne (psychologiczne, seksuologiczne, edukacyjne i wychowawcze), z którego mogą Państwo skorzystać już we własnym zakresie (poza ofertą przedszkola).

Ponadto, w ramach proponowanego przez nasze przedszkole cyklu spotkań z rodzicami pod nazwą: „Światły/świetny rodzic”, psycholog prowadzi spotkania na tematy nieoczywiste, ale ogromnie ważne dla każdego "świetnego" rodzica.

 

ZAJĘCIA DODATKOWO PŁATNE:

Funny Judo - kontynuacja Szkoły Bezpiecznego Upadania oraz Zajęcia taneczne.

 

Kolorowanki