Żłobek Jedyneczka (Szczecin)

Żłobek Jedyneczka
zobacz więcej (8)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Ciasna 1/1, Szczecin
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

 • język angielski
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • korektywa
 • zajęcia teatralne
 • urodziny
 • warsztaty dla dzieci
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Żłobek Jedyneczka oferuje opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Nasza placówka jest wpisana do Rejestru klubów dziecięcych działających na terenie gminy Szczecin prowadzonej przez Urząd Miasta Szczecin. Żłobek uzyskał pozytywny odbiór Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej.   Lokalizacja   Jedyneczka zajmuje cały parter dwurodzinnego domu i zlokalizowana jest w Podjuchach (prawobrzeże), 100m od skrzyżowania ulicy metalowej z Autostradą Poznańską, bezpośrednio przy drodze łączącej Gryfino ze Szczecinem.    Ogród i zabawy na świeżym powietrzu   W naszej placówce do dyspozycji Twojego dziecka oddajemy salę zabaw w której będzie mogło oddać się bezpiecznemu szaleństwu oraz dwie sale dydaktyczne, a także ogrodzony i bezpieczny ogród, w którym oprócz zabawy na mini placu zabaw maluchy wiosną uprawiają własne roślinki, a zimą lepią bałwana.   Wyżywienie   Rozumiemy, jak ważne jest dostarczenie organizmowi zbilansowanego posiłku, dlatego nasze menu...

Galeria

Program nauczania

 • Zajęcia muzyczne i plastyczne

 

Klasyczne zajęcia z rytmiki odbywają się raz w tygodniu, ale pomimo to śpiewamy i tańczymy razem z naszymi podopiecznymi prawie codziennie. Dużo uwagi poświęcamy również na rozwój zdolności motorycznych dzieci, dlatego zajęcia plastyczne również są stałym elementem w naszym planie tygodnia.

 

 • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

 

Nasi nauczyciele posiadają uprawnienia w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu usprawnienia motoryki dziecka, poznania własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dziecko poznaje lepiej swoje ciało, zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Nabywa również świadomość przestrzeni i działania w niej, a także dzielenia się nią z innymi. Ćwiczenia tą metodą doskonale wpasowują się w filozofię naszej placówki ponieważ są również dla dzieci świetną zabawą w grupie.

 

 • Gimnastyka buzi i języka

 

Aby dzieci w przyszłości mówiły ładnie i wyraźnie codziennie przed śniadaniem biorą udział w tzw. „Gimnastyce buzi i języka”, czyli podstawowych ćwiczeniach logopedycznych mających na celu poprawienie sprawności języka, warg, podniebienia i żuchwy. Ćwiczenia te pozwalają nam rownież łatwiej dostrzec ewentualne problemy, które warto by skonsultować z logopedą.

 

 • Języki obce

 

Świadomie zrezygnowaliśmy z zajęć z języków obcych. Zdaniem ekspertów, dla dzieci w wieku żłobkowym jest zdecydowanie za wcześnie na ich naukę. Faktem jest, że dzieci uczą się języków błyskawicznie, ale tylko wtedy, gdy są tym językiem całkowicie otoczone i jest to jedyny sposób w jaki są w stanie porozumieć się z równieśnikami (np. gdy wyprowadzają się z rodzicami za granicę). Nawet godzina zajęć językowych dziennie (a trzeba pamiętać, że dziecko jest w stanie skupić uwagę maksymalnie przez kilka minut) nie sprawi, że dziecko będzie chłonąć język w sposób naturalny.

Kolorowanki