Wiadomości związane z hasłem "adaptacja w przedszkolu"

 • Jak przygotować adaptację w przedszkolu - porady dla nauczycieli

  Jak przygotować adaptację w przedszkolu - porady dla nauczycieli

  Co zrobić, by rozpacz dziecka trwała krócej, a rodzice szybciej przekonali się do nowej pani - czyli o adaptacji słów kilka. Jesteś gotowa na wyzwanie? W poniższym artykule zebraliśmy porady dla nauczycieli, jak krok po kroku przygotować adaptację w przedszkolu.
 • Moje dziecko idzie do przedszkola - od czego zacząć przygotowania?

  Moje dziecko idzie do przedszkola - od czego zacząć przygotowania?

  Sierpień to trudny miesiąc dla wielu Rodziców. Za kilka tygodni ich mała pociecha zacznie swoją przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem. Już teraz Mamom śni się to wszystko po nocach. Chcą wesprzeć swoje dziecko w przygotowaniach najlepiej jak potrafią, ale nie do końca wiedzą jak to zrobić i od czego zacząć.
 • brak_foto

  Zmiana przedszkola

  W następnym roku nasza rodzina zmienia miejsce zamieszkania. Przenosimy się do nowego miasta i wchodzimy w nowe środowisko. Nam, rodzicom, łatwiej zaakceptować nową sytuację, ale martwimy się o naszą córkę. Mała ma 5 lat i do tej pory nie przeżyła tak radykalnej zmiany w swoim życiu. Poinformowaliśmy ją, że niedługo się przeprowadzamy i córka będzie miała nowy pokój, pójdzie do innego przedszkola i pozna nowych kolegów. Problem w tym, że od tej pory zaczęła się buntować, obrażać na nas i gniewać. Nie chce się przenosić i w ogóle nie ułatwia nam tej sytuacji. Jak można zmienić jej nastawienie i sprawić, że zmiana przedszkola i miejsca zamieszkania nie będzie taka stresująca dla córki?
 • Dni adaptacyjne w naszym przedszkolu

  Dni adaptacyjne w naszym przedszkolu

  Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Lublińcu odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzi – com zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku dni te odbyły się 28 i 29 sierpnia. Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi, dyrekcja i kadra nauczycielska oraz personel pomocniczy. Frekwen-cja obecności wyniosła 82%.
 • brak_foto

  Trudna adaptacja w przedszkolu

  Hania ma 6 lat. Uczęszcza do przedszkola od 2 lat. Jak sięgam pamięcią adaptacja w przedszkolu była trudna ( najtrudniejszy szczególnie był moment rozstania - płacz ). Nastroje córki zmieniały się jak w kalejdoskopie ( były dni, ze z chęcią szła do przedszkola, później ogromna niechęć ). tak wyglądał pierwszy rok pobytu w przedszkolu. Obecnie jest tragicznie ( każdy poranek - to trudne rozstanie, córka trzyma się nóg męża lub moich, płacze .... ). Wychowawczyni ostatnio zasugerowała, ze powinniśmy udać się z córką do psychologa... Gdy zbliża się wieczór, jest smutna, odlicza dni tygodnia!. Zawsze bardzo pozytywnie wypowiada się o wychowawczyniach i pomocy.Wychowawczyni mówi, ze najtrudniejszy jest moment rozstania, który traw chwilę, potem córka dobrze funkcjonuje.Bardzo proszę o wskazówki co mamy robić?
 • Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Mamy początek września i wiele dzieci ma już za sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Pewnie nie wszystko poszło gładko i wielu rodziców zastanawia się jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola. Przygotowaliśmy kilka rad dla rodziców maluchów, które nie mogą poradzić sobie z nową sytuacją. Pomożemy dziecku odnaleźć się w przedszkolnej rzeczywistości.
 • brak_foto

  Problemy z siusianiem.

  Mój 3 letni synek idzie od jutra do przedszkola. Problem mamy z tym, iż nie chce siusiać do ubikacji. Przez całe wakacje próbowaliśmy go oduczyć, ale nie było rezultatu. Od paru dni zaczął ubierać majtki (bo tak to nie chciał), ale niestety jak nie wstrzymuje to się poprostu posika. Boję się jak sobie poradzi w przedszkolu, bo kiedy chcemy go posadzić na ubikację to wrzeszczy, ucieka i mówi, że sie boi. Bardzo się denerwuje co też na to wszystko powie pani przedszkolanka. Na pewno muszę z nią jutro o tym porozmawiać. Ale czy można posyłać dziecko jeśli nadal sika w majtki??
 • Dojrzałość przedszkolna

  Dojrzałość przedszkolna

  Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola i nad tym, czy znajdzie się w nim miejsce dla ich dziecka. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola warto zapoznać się z pojęciem dojrzałości przedszkolnej.
 • brak_foto

  Adaptacja do przedszkola

  Mój synek skończył 3 latka. Do tego czasu mieszkaliśmy na wsi z dziadkami. Tam gdzie mieszkamy jest mało dzieci, a przedszkole oddalone jest o 10 kilometrów. W związku z tym, że znaleźliśmy pracę w mieście, przeprowadzamy się a Szymonek będzie mógł chodzić do przedszkola. Mam duże obawy, co startu synka w przedszkolu. Do tej pory to wyłącznie ja, przy pomocy rodziców, opiekowałam się synkiem. Nie zostawiałam go pod opieką nikogo obcego. Co możemy zrobić, aby synek jak najlepiej przetrwał początki w przedszkolu? Czy potrzebna będzie pomoc psychologa?
 • Przedszkole jako placówka dbająca o zdrowie dziecka

  Przedszkole jako placówka dbająca o zdrowie dziecka

  Prywatne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” w Toruniu jest placówką istniejącą od piętnastu lat. Liczy pięć oddziałów: jeden oddział trzylatków, dwie grupy czterolatków, po jednym oddziale pięcio i sześciolatków. W każdej grupie pracują trzy nauczycielki z wykształceniem pedagogicznym oraz przypisana do sali woźna. Problem zdrowia i bezpieczeństwa dzieci jest priorytetem naszego przedszkola, więc wszyscy pracownicy placówki dbają o prawidłowy i wszechstronny rozwój naszych wychowanków.