Wiadomości związane z hasłem "agresja dwulatka"

 • Dziecko bije się po głowie. Jak reagować?

  Dziecko bije się po głowie. Jak reagować?

  Twoje dziecko bije się po głowie? Uderza o szczebelki łóżeczka albo o ścianę? Choć takie zachowania u rodziców mogą wywoływać przerażenie, w wielu przypadkach jest to naturalny etap rozwojowy dzieci. Przeczytaj, dlaczego dziecko bije się po głowie oraz jak reagować w takich sytuacjach.
 • brak_foto

  Agresja dwulatka

  Jesteśmy rodzicami ponad dwuletniego chłopca. Wróciłam do pracy, więc zajmuje się nim babcia, ale to chyba nie jest przyczyną problemu? Chodzi o to, że mały jest bardzo agresywny - jeszcze nie w stosunku do nas, ale swoim zachowaniem pokazuje, że może w przyszłości być z tym problem. Na razie "tylko" rzuca wszystkim co mu wpadnie w ręce, niszczy meble, rysuje po ścianach itp. Na każdy zakaz reaguje prawdziwą histerią. Nie potrafi się zająć zabawą nawet 15 minut. Nie wiemy co robić, bo bardzo frustruje nas takie zachowanie...
 • brak_foto

  Agresywne dziecko

  Mam problem z moim dwuletnim synkiem. Od pewnego czasu stał się agresywny. Gryzie, szczypie i bije wszystkich wokół, nie wyłączając mnie. Ostatnio zdarzyło mu się rzucić w babcię swoją zabawką. Po takim ataku agresji idzie się bawić jakby nigdy nic. Boję się, że może zrobić krzywdę innemu dziecku, więc przestałam zabierać go na plac zabaw. Również zakupy z nim są prawdziwą udręką. Potrafi urządzić w sklepie straszną awanturę, taką z płaczem i krzykiem. Biega też między półkami nie reagując na moje upomnienia. Nie wiem co z tym robić, bo nie chcę izolować synka w domu, ale każde wyjście kosztuje mnie wiele nerwów. Na mojego męża też nie mam co liczyć, bo pracuje w innym mieście i bywa w domu tylko w weekendy. Bardzo proszę o radę, ponieważ takiego zachowania nie mogę sobie chyba tłumaczyć tylko buntem dwulatka.