Wiadomości związane z hasłem "agresja w przedszkolu"

 • Agresywne dziecko - jak reagować na napady złości?

  Agresywne dziecko - jak reagować na napady złości?

  Twój maluch bije inne dzieci, reaguje złością i krzykiem na Twoje nakazy? A może używa wulgarnych słów albo uderza samego siebie? Agresja u dzieci jest częstym zjawiskiem. Niestety, oduczenie dzieci agresywnych zachowań może zająć sporo czasu. Nie wiesz, jak reagować na napady złości u przedszkolaka? Podpowiadamy co robić, gdy dziecko jest agresywne.
 • Stop agresji - program profilaktyczny dla dzieci 5-6 letnich

  Stop agresji - program profilaktyczny dla dzieci 5-6 letnich

  Obserwując zachowania dzieci w wieku przedszkolnym można dostrzec w nich pewien potencjał zachowań agresywnych, który ujawnia się w zależności od sytuacji, w której znajdzie się dziecko. Zjawisko agresji wśród tak małych dzieci zaczyna się - w ostatnich czasach - coraz bardziej nasilać.
 • Przedszkolak przed telewizorem a agresja

  Przedszkolak przed telewizorem a agresja

  W łazience, w oczekiwaniu na swoją kolej do załatwienia potrzeb fizjologicznych Jaś nagle zaczyna krzyczeć, kopać, wymachiwać rękami naśladując bohaterów filmów (niekoniecznie przeznaczonych dla dzieci) i bajek. Na ingerencję za strony nauczyciela reaguje nieudawanym zdziwieniem i mówi, że „tak było w bajce,” którą wczoraj oglądał. Niestety, Jaś nie jest odosobnionym wyjątkiem. Coraz więcej dzieci zachowuje się w podobny sposób i uważa to za coś fajnego, dobrego i wartego naśladowania.
 • Czy w przedszkolu istnieje agresja?

  Czy w przedszkolu istnieje agresja?

  Co oznacza pojęcie „agresja w przedszkolu”? To nic innego jak: kłótnie, sprzeczki, przezwiska, obraźliwe słowa, ciąganie za włosy, prowokacja, popychanie, bicie, szczypanie, gryzienie, kopanie, zabieranie, niszczenie, wyśmiewanie, drwienie, dokuczanie. Agresja to również brak przyzwolenia na przyłączenie się do zabawy, wykluczenie kogoś z rozmowy, zabawy, zemsta, groźba, dręczenie, onieśmielanie.
 • Wpływ telewizji na wzrost agresywności u dzieci

  Wpływ telewizji na wzrost agresywności u dzieci

  Telewizja jest obecnie najpopularniejszym środkiem masowego przekazu. Łatwość odbioru przekazywanych treści, możliwość korzystania z telewizora w domu spowodowały zejście innych mass mediów na dalszy plan (kino, książki, radio, czasopisma). Dlatego coraz większa liczba osób poddawana jest telewizyjnej presji.
 • Jak postępować z dzieckiem agresywnym

  Jak postępować z dzieckiem agresywnym

  Agresywność – postawa wrogości przejawiana w odniesieniu do osób, z którymi dziecko nawiązuje kontakty społeczne w domu, szkole lub grupie rówieśniczej.
 • Agresja wśród dzieci

  Agresja wśród dzieci

  Do zajęcia się powyższym tematem skłoniła mnie coraz częściej występująca nawet wśród dzieci przedszkolnych – agresja.