Wiadomości związane z hasłem "aktywność ruchowa dzieci"

 • Fit, czyli kultura fizyczna u przedszkolaka

  Fit, czyli kultura fizyczna u przedszkolaka

  Fit , to nie tylko styl życia, który sprowadza się do dbania o sylwetkę i właściwą dietę. Warto też zastanowić się nad psychologicznymi aspektami aktywności fizycznej w codzienności przedszkolaków i ich rodziców.
 • Kształtowanie sprawności ruchowej podstawą harmonijnego rozwoju dziecka

  Kształtowanie sprawności ruchowej podstawą harmonijnego rozwoju dziecka

  W licznych badaniach udowodniono, że aktywność fizyczna winna być rozwijana od najwcześniejszego okresu rozwoju o od najniższego szczebla edukacji. Dziecko przedszkolne jest w stanie przyswoić sobie wiele umiejętności ruchowych jednocześnie, przy czym w tym wieku występuje już określony stopień harmonii i płynności ruchów oraz poczucie rytmu.
 • Rozwijanie kreatywności u dzieci

  Rozwijanie kreatywności u dzieci

  "Twórczość" – to określenie, które nie towarzyszy nie tylko wielkim artystom (jak się powszechnie sądzi). Każdy człowiek rodzi się z dużym potencjałem kreatywności. To tylko otoczenie swoim nieodpowiednim oddziaływaniem hamuje ją- tak w wieku przedszkolnym jak i dorosłym. Pojawiają się wówczas różnego  rodzaju bariery emocjonalne i lęki, które działają destrukcyjnie na kreatywność.
 • Znaczenie spacerów i wycieczek dla rozwoju przedszkolaków

  Znaczenie spacerów i wycieczek dla rozwoju przedszkolaków

  Wiek przedszkolny (3-6 lat) jest okresem szybkiego rozwoju dziecka. Następuje rozwój fizyczny – zmieniają się proporcje ciała, wielkość narządów wewnętrznych, dziecko przybywa na wadze. Doskonalą się także procesy psychiczne – pamięć, myślenie, uwaga spostrzeżenia.