Wiadomości związane z hasłem "bezpieczeństwo dziecka"

 • Rutyna w życiu dziecka w wieku przedszkolnym

  Rutyna w życiu dziecka w wieku przedszkolnym

  Rutyna kojarzy Ci się z nudą i brakiem radości? To błąd! Rutyna, zwłaszcza w życiu dziecka, jest ważnym elementem zapewnienia mu poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Z tego powodu wiele się mówi o wprowadzeniu rutyny w opiece nad niemowlakiem. Jak to jednak jest z rutyną u dzieci w wieku przedszkolnym?
 • Lunatykowanie u dzieci - przyczyny i sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa

  Lunatykowanie u dzieci - przyczyny i sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa

  Lunatykowanie u dzieci pojawia się stosunkowo często i nie jest też traktowane jako choroba. Choć zachowanie kilkulatka może niepokoić rodziców, z lunatykowania najczęściej wyrasta się wraz z wiekiem. Poniżej omawiamy, jakie są przyczyny lunatykowania u dzieci oraz jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w czasie epizodów lunatykowania.
 • Postępowanie w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia

  Postępowanie w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia

  Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. To okres, który łączy się z wieloma atrakcjami, ale może też być bardzo niebezpieczny dla dzieci. Jazda na nartach, łyżwy, zjeżdżanie na sankach... W czasie zimowych zabaw trzeba być szczególnie ostrożnym, by nie skończyły się one nieszczęśliwym wypadkiem. Co jednak zrobić, kiedy dziecku stanie się krzywda?  Podpowiadamy, jak rozpoznać i jak postępować w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia.
 • Kryzysowe sytuacje, czyli co zrobić by nie zgubić dziecka?

  Kryzysowe sytuacje, czyli co zrobić by nie zgubić dziecka?

  Nie trzeba wiele, by stracić z oczu dziecko. Ruchliwe maluchy szybko giną w tłumie na plaży, ulicy czy imprezie plenerowej. Podpowiadamy co robić, by nie zgubić dziecka, a także jak się zachować, gdy już do takiej sytuacji dojdzie.
 • Pierwsza wycieczka rowerowa z dzieckiem

  Pierwsza wycieczka rowerowa z dzieckiem

  Latem warto pomyśleć o aktywnych formach wypoczynku dla całej rodziny. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym, przyjemność powinna sprawić wycieczka rowerowa. Podpowiadamy, w jaki sposób ją zaplanować, by okazała się prawdziwym sukcesem.
 • Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo na stoku

  Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo na stoku

  Zimowe wyjazdy na narty to sposób na spędzenie ferii i weekendów dla wielu przedszkolaków. W związku z tym, że na stokach widać coraz więcej maluchów, rodzice powinni zapewnić im maksimum bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, wyjeżdżając na narty z dzieckiem.
 • Finaliści IX edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku"

  Finaliści IX edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku"

  Które produkty najlepiej wspierają rozwój dziecka? Nie tylko książki i zabawki, należą do nich również multimedia, akcesoria, miejsca i portale dla dzieci, które rywalizowały w tym roku o tytuł „najbardziej przyjaznych”. W IX edycji konkursu KOPD „Świat przyjazny dziecku” wybrano 54 produkty i usługi, które zdaniem ekspertów są najbardziej przyjazne dzieciom i wspierają ich rozwój.
 • Bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka

  Bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka

  Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w przedszkolu to podstawowe zadanie dla nauczyciela. Dzieci mają małe doświadczenie życiowe, niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z różnymi problemami.