Wiadomości związane z hasłem "bezpieczne dziecko"

  • Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

    Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

    Planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem? Warto zawczasu przemyśleć, co spakować do apteczki. Przeziębienie, zatrucie pokarmowe, biegunka mogą przydarzyć nam się w każdym miejscu - również na wycieczce. Dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje, by w nagłych sytuacjach nie musieć szukać najbliższych aptek.
  • Przedszkolak bezpieczny na drodze

    Przedszkolak bezpieczny na drodze

    Właściwych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki. Dziecku - nawet jeśli w którymś momencie uznamy je za wystarczająco dojrzałe, by samo mogło iść do szkoły - może zabraknąć podzielności uwagi. Zajęte rozmową z rówieśnikami, zapatrzone na billboard, wybiegnie na przejście dla pieszych... i wypadek gotowy. Jakich odruchów warto wyuczyć przedszkolaka, żeby w przyszłości był bezpieczny na samodzielnym spacerze?
  • Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

    Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

    Internet to nieograniczone źródło wiedzy, w dużej mierze dzięki niemu dzieci poznają otaczający je świat. Trzeba jednak pamiętać, że znajdują się tu również szkodliwe dla maluchów treści. Jak więc uchronić dziecko przed negatywną stroną sieci i zapewnić mu bezpieczeństwo w Internecie?
  • Zdrowie i bezpieczeństwo przedszkolaka

    Zdrowie i bezpieczeństwo przedszkolaka

    Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w przedszkolu to podstawowe zadanie dla nauczyciela. Dzieci mają małe doświadczenie życiowe, niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z różnymi problemami. Dlatego też bardzo ważne jest, aby przedszkole od najwcześniejszych lat wyposażyło dzieciw nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania niebezpieczeństw.
  • Bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka

    Bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka

    Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w przedszkolu to podstawowe zadanie dla nauczyciela. Dzieci mają małe doświadczenie życiowe, niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z różnymi problemami.
  • Czy możemy chronić nasze dzieci?

    Czy możemy chronić nasze dzieci?

    Narastająca fala patologii wśród dzieci i młodzieży, która nasila się w naszym kraju zmusza nas do zastanowienia się jak przeciwdziałać złu. Wieloletnie doświadczenia osób zajmujących się przeciwdziałaniem zachowaniom ryzykownym u dzieci i młodzieży wskazują na to, iż najskuteczniejsza jest profilaktyka pierwszorzędowa, skierowana na promocję zdrowego trybu życia.