Wiadomości związane z hasłem "bezpieczny przedszkolak"

 • Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

  Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

  Planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem? Warto zawczasu przemyśleć, co spakować do apteczki. Przeziębienie, zatrucie pokarmowe, biegunka mogą przydarzyć nam się w każdym miejscu - również na wycieczce. Dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje, by w nagłych sytuacjach nie musieć szukać najbliższych aptek.
 • Postępowanie w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia

  Postępowanie w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia

  Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. To okres, który łączy się z wieloma atrakcjami, ale może też być bardzo niebezpieczny dla dzieci. Jazda na nartach, łyżwy, zjeżdżanie na sankach... W czasie zimowych zabaw trzeba być szczególnie ostrożnym, by nie skończyły się one nieszczęśliwym wypadkiem. Co jednak zrobić, kiedy dziecku stanie się krzywda?  Podpowiadamy, jak rozpoznać i jak postępować w przypadku wstrząsu mózgu, złamania, stłuczenia, odmrożenia.
 • Przedszkolak bezpieczny na drodze

  Przedszkolak bezpieczny na drodze

  Właściwych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki. Dziecku - nawet jeśli w którymś momencie uznamy je za wystarczająco dojrzałe, by samo mogło iść do szkoły - może zabraknąć podzielności uwagi. Zajęte rozmową z rówieśnikami, zapatrzone na billboard, wybiegnie na przejście dla pieszych... i wypadek gotowy. Jakich odruchów warto wyuczyć przedszkolaka, żeby w przyszłości był bezpieczny na samodzielnym spacerze?
 • Projekt edukacyjny „Bezpieczny Przedszkolak”

  Projekt edukacyjny „Bezpieczny Przedszkolak”

  Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, które może się pojawić w czasie zabawy, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.
 • KONKURS plastyczny - Bezpieczny przedszkolak na drodze

  KONKURS plastyczny - Bezpieczny przedszkolak na drodze

  Dzieci, tak samo jak dorośli, są uczestnikami ruchu drogowego. Bardzo ważne jest więc, aby wiedziały jakie zachowania na drodze są dla nich bezpieczne. Proponujemy udział w konkursie, w którym maluchy pokażą jak powinien postępować bezpieczny i odpowiedzialny przedszkolak!
 • brak_foto

  Wypadek dziecka w przedszkolu

  Moja córka miała wypadek w przedszkolu - podczas zabawy upadła tak niefortunnie, że złamała rękę. Teraz malutka nosi gips, ale lekarz nie widzi przeciwwskazań aby chodziła do przedszkola. Obiekcje ma za to dyrekcja i opiekunki, wg których przy małej będzie za dużo pracy i to za duża odpowiedzialność dla nich. Chcą, żeby córka wróciła po zakończeniu leczenia. Nie mogę zostać z dzieckiem w domu, opieka dziadków nie wchodzi w grę, a niania to spory wydatek, na który teraz nie bardzo mogę sobie pozwolić. Poza tym to w dużej mierze przez nieuwagę "opiekunek" doszło do takiej sytuacji. Czy mają prawo odmówić powrotu córki do przedszkola? Jak w tej sytuacji należy postąpić?
 • Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Uwaga! Ogłaszamy WYNIKI KONKURSU! Jest nam miło poinformować, że nagrodę główną, czyli zestawy zabawek edukacyjnych firmy Wader otrzymują: Maciej D. Iga M. Jakub B. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.