Wiadomości związane z hasłem " ciekawe techniki plastyczne dla dzieci"

 • Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna ma bardzo duży wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Nie tylko rozwija ona wrażliwość, kształtuje poczucie estetyki, ale jest też formą ćwiczeń motoryki małej. Dodatkowo swobodna ekspresja plastyczna pomaga w regulacji emocji: rozładowuje napięcia, pełni funkcję kompensacyjną oraz wzbudza pozytywne emocje. Przemyślane prowadzenie edukacji plastycznej w żłobku ma więc bardzo duże znaczenie. Zadania powinny inspirować dzieci, pobudzać do kreatywnego działania i zaznajamiać je z różnymi technikami. Sprawdź nasze propozycje na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata.
 • 4 plastyczne zabawy dla przedszkolaka

  4 plastyczne zabawy dla przedszkolaka

  Co robić z dzieckiem w długie jesienne wieczory? Proponujemy zabawy, dzięki którym maluch będzie rozwijał swoje zdolności manualne i zmysł estetyczny. Przedstawiamy cztery pomysły na plastyczne aktywności dla przedszkolaków.
 • Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Latem warto mieć w zanadrzu nie tylko pomysły na ruchowe zabawy dla dzieci, ale również propozycje dla małych artystów. Podpowiadamy, jakie cuda można wyczarować podczas wspólnego popołudnia z maluchem!
 • Skrzydlaci goście, czyli plastyczne zabawy na wiosnę

  Skrzydlaci goście, czyli plastyczne zabawy na wiosnę

  Chociaż za oknem jest coraz cieplej, prawdziwej wiosny nadal nie widać. Aby umilić maluchom oczekiwanie na naprawdę ciepłe dni, można zaproponować im zabawy plastyczne z wykorzystaniem miłych w dotyku tkanin oraz włóczki!
 • 4 kreatywne zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  4 kreatywne zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Pogoda za oknem nie zachęca do długich spacerów? Proponujemy kreatywnie wykorzystać czas, spędzany w domu z dzieckiem. Pomysłowego przedszkolaka z pewnością zaciekawią nieszablonowe zabawy plastyczne.
 • Pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Gdy za oknem jest ponuro lub zimowy mróz uniemożliwia zabawę na świeżym powietrzu, warto sięgnąć po rośliny! Mają one kształt liścia, kwiatu oraz różną formę nasion – dlatego stanowią niezwykle cenny materiał plastyczny. Podpowiadamy jak można się nimi bawić wspólnie z maluchem.
 • Rodzaje przedszkoli

  Rodzaje przedszkoli

  Wielu rodziców zastanawia się jakie przedszkole najlepiej pasuje do ich dzieci. Niektóre placówki ukierunkowały się na konkretny profil, dzięki czemu możliwe jest rozwijanie poszczególnych zdolności maluchów. Przedstawiamy rodzaje przedszkoli, które są miejscem nabywania nowych umiejętności i wspaniałej zabawy, podczas której nawiązują się pierwsze przyjaźnie. 
 • Techniki plastyczne

  Techniki plastyczne

  Zadaniem nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym jest rozwijanie wszelkich zdolności dziecka, dzięki czemu kształtuje ono swoją osobowość i zwiększa szansę swojego powodzenia w szkole i w życiu.  Jedną z najczęściej wykorzystywanych dziedzin są sztuki plastyczne. Pasują one znakomicie do procesu kształtowania osobowości i postawy otwarcia na świat.