Wiadomości związane z hasłem "ciekawe zajęcia dla dzieci"

 • Zalety i wady klubów malucha

  Zalety i wady klubów malucha

  Kluby malucha to świetne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców. W takiej placówce dziecko ma zapewnioną opiekę oraz przede wszystkim mnóstwo wspaniałej zabawy i ciekawych zajęć. Bogate oferty klubów malucha są zachęcające, ale czy to znaczy, że mają same zalety?
 • brak_foto

  W co się bawić z dzieckiem?

  Mam 3, 5 letnią bardzo energiczną córeczkę. Po powrocie z przedszkola z reguły dzieci są chyba zmęczone, a tak mi się przynajmniej wydawało, a Julcia chce się ciągle bawić. Proszę o podpowiedź, co do rodzaju zabaw, które mogą zainteresować takiego malucha?
 • Mali odkrywcy

  Mali odkrywcy

  Nauczycielki z Przedszkola nr 12 w Koszalinie pragną rozwijać w dzieciach chęć bycia małymi odkrywcami. W związku z tym poszukujemy wiele możliwości, gdzie dzieci mogłyby rozwijać swoje pasje poznawania i eksperymentowania.
 • Wioska Hobbitów

  Wioska Hobbitów

  Dzieci 5- i 6-letnie z Przedszkola nr 12 w Koszalinie wyruszyły na wycieczkę do Sierakowa Słowieńskiego do wioski Hobbitów. Początek dnia nie zapowiadał się wesoło, gdyż przywitał nas deszczem. Jechaliśmy pełni niepokoju, czy uda nam się wycieczka.
 • Zima w przedszkolu - projekt edukacyjny

  Zima w przedszkolu - projekt edukacyjny

  Celem niniejszego projektu jest poszerzenie i wzbogacenie treści programowych o zagadnienia z zakresu edukacji zdrowotnej, a także zaspokojenie narastającego zaciekawienia światem wykazywanego przez dzieci przedszkolne, które są coraz baczniejszymi obserwatorami życia.
 • Organizacja wychowania muzycznego w przedszkolu

  Organizacja wychowania muzycznego w przedszkolu

  Zgodnie z przyjętymi w Polsce koncepcjami wychowanie muzyczne powinno opierać się na następujących formach aktywności dzieci: śpiew i mowa, ruch przy muzyce, gra na instrumentach, aktywne słuchanie muzyki .
 • Plan dydaktyczny zajęć koła plastycznego na rok szkolny 2007/2008

  Plan dydaktyczny zajęć koła plastycznego na rok szkolny 2007/2008

  Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (Dz. U. nr2 z 17 stycznia 2000r. poz.8) i stanowi uzupełnienie i wzbogacenie treści ujętych w programie wychowania przedszkolnego ABC Program wychowania przedszkolnego XXI wieku A. Ł. Grodzickiej DKW-4013-1/00. Zajęcia odbywać się będą według sporządzonego rozkładu materiału zaplanowanego od października do czerwca 2007/2008.
 • Tydzień rosyjski w naszym przedszkolu

  Tydzień rosyjski w naszym przedszkolu

  Aby być prawdziwym Europejczykiem, już od najmłodszych lat dzieci powinny poznawać inne kraje, ich kulturę i tradycje. Zadaniem patriotycznym każdego nauczyciela jest wychowanie młodych pokoleń w duchu wartości ogólnoludzkich, w poszanowaniu dla odrębności i różnic innych narodów.