Wiadomości związane z hasłem "ćwiczenia logopedyczne"

 • Ćwiczenia logopedyczne, które warto wykonywać z dzieckiem w domu

  Ćwiczenia logopedyczne, które warto wykonywać z dzieckiem w domu

  Jeśli Twoje dziecko ma wadę wymowy lub mówi niewiele warto ćwiczyć z nim również poza gabinetem logopedycznym. Jakie ćwiczenia możemy wykonywać z dzieckiem w domu oraz co zrobić, by nie były one jedynie przykrym obowiązkiem dla naszego malucha? Sprawdźmy!
 • Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne to świetna pomoc w rozwijaniu sprawności narządów mowy dziecka. Takie zabawy logopedyczne można prowadzić już z trzylatkiem! Pomogą one maluchom lepiej i więcej mówić.
 • Jak zachęcić dziecko do mówienia

  Jak zachęcić dziecko do mówienia

  Dziecko w wieku trzech lat powinno rozwijać swój zasób słownictwa. Malec będzie mówił coraz więcej jednak ryzyko, że pojawiające się błędy artykulacyjne utrwalą się jako wady wymowy jest bardzo duże. Każde opóźnienie mowy może prowadzić do późniejszych problemów z pisaniem oraz czytaniem. Gorzej gdy malec nie chce mówić. Istnieje kilka sposobów aby zachęcić dziecko do mówienia.
 • Zajęcia logopedyczne konspekt

  Zajęcia logopedyczne konspekt

  Zajęcie przygotowała i prowadzi: Bożena Gryta- oligofrenopedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.
 • Motoryka artykulacyjna, badanie dzieci w wieku przedszkolnym

  Motoryka artykulacyjna, badanie dzieci w wieku przedszkolnym

  Badanie dzieci w wieku przedszkolnym mające na celu zapobieganie deficytom rozwojowym winno być jednym z elementów pracy każdego pedagoga. Samoistnie powstające wady wymowy polegają głównie na nieprawidłowej realizacji głosek czego przyczyną może być m.in. nieprawidłowe funkcjonowanie narządów artykulacyjnych, czyli niska sprawność języka, warg, zakłócenia w pracy mięśni.
 • Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci przedszkolnych

  Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci przedszkolnych

  Wśród dzieci przedszkolnych dużą grupę stanowią dzieci  z wadą wymowy.  Zadaniem nauczyciela jest pomoc tym dzieciom. Poniżej prezentuję przykładowe ćwiczenia do zastosowania w terapii jak i profilaktyce wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym.