Wiadomości związane z hasłem "czytanie dzieciom"

 • Dlaczego baśnie? Czyli co i jak czytać dzieciom

  Dlaczego baśnie? Czyli co i jak czytać dzieciom

  Doniesienia z kilku ostatnich lat pokazują, że większośc Polaków nie czyta książek. Wybieramy łatwiejsze rozrywki, jak telewizję i surfowanie po Internecie. Wielu z nas po przekroczeniu 15 roku życia przestaje sięgać po literaturę. Czy grozi nam analfabetyzm? Raczej nie - co nie zmienia faktu, że przyzwyczajanie dzieci do czytania i obcowania z literaturą ma bardzo duże znaczenie. Nie wystarczy jednak podsunąć maluchowi książki pod nos i oczekiwać, że sam zainteresuje się tematem. Dlaczego warto w tym celu wybierać baśnie? I jak czytać dzieciom?
 • Jak zachęcić dziecko do czytania

  Jak zachęcić dziecko do czytania

  Literatura dla dzieci pomaga rozwijać język, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię, dlatego też roli książek nie sposób przecenić. Niestety w obecnych czasach wypiera je telewizja i komputer. Istnieją jednak skuteczne sposoby aby zachęcić dziecko do czytania, a im wcześniej zaczniemy, tym lepiej dla naszego malucha.
 • 5. Kosmiczne urodziny "Małego Sputnika"

  5. Kosmiczne urodziny "Małego Sputnika"

  W listopadzie "Mały Sputnik" zabierze  młodych kinomanów w kolorowy świat, pełen magii i fascynujących przygód. W tym roku dzieciaki wyruszą w pasjonującą wyprawę z wieloma ciekawymi bohaterami. "Mały Sputnik" odbędzie się 19-20 i 26-27 listopada 2011r. w "Kinotekce".
 • Czułe czytanki z Egmontem

  Czułe czytanki z Egmontem

  Wydawnictwo Egmont i Czuły Barbarzyńca zapraszają w niedzielę 30 października dzieci oraz ich rodziców na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki Kiedy, kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór . Opowieść ta pomoże rodzicom znaleźć odpowiedź na dziecięce pytania, które często dotyczą bardzo trudnych spraw.
 • Spotkanie z Ociupinką

  Spotkanie z Ociupinką

  Od kilku lat Przedszkole Nr 12 w Koszalinie uczestniczy w programie „Czytające przedszkola” w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Od tego czasu każdego dnia w naszym przedszkolu nauczycielki czytają dzieciom książeczki.
 • Cała Polska czyta dzieciom

  Cała Polska czyta dzieciom

  Im wcześniej zaczniesz czytać głośno swojemu dziecku, tym szybciej zacznie mówić, a z czasem łatwiej samo nauczy się czytać, przez całe życie będzie lubiło książki.
 • Tydzień z książką w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

  Tydzień z książką w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

  W dniach od 5 do 9 lutego 2007 roku, w Miejskim Przedszkolu nr 57, im. Krasnala Hałabały w Katowicach w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, zorganizowałam tydzień z książką pod hasłem „Krasnal w ręce książkę trzyma, czy to lato, czy to zima”. Codziennie do przedszkola zapraszałam Gości, którzy nam czytali różne książki.
 • Akcja - Cała Polska czyta dzieciom

  Akcja - Cała Polska czyta dzieciom

  Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci  wyrosły na mądrych,  dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom. Głośne czytanie uczy myślenia,  rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym, a dzieckiem zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i  zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych.
 • Grupa "Puchatki" w bibliotece

  Grupa "Puchatki" w bibliotece

  Tradycją naszego przedszkola stały się wizyty w bibliotece osiedlowej. Jest to jeden ze sposobów zachęcania dzieci do słuchania bajek czytanych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bibliotekarki bardzo chętnie goszczą przedszkolaki przygotowując dla nich za każdym razem wiele atrakcji.
 • Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

  Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

  Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką mażesz zrobić dla swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulenie, jest codzienne głośne czytanie oraz ograniczenie telewizji- te słowa Trelease,a autor książki "Podręcznik głośnego czytania” stały się mottem kompanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 • Telewizja i książki w świecie dziecka

  Telewizja i książki w świecie dziecka

  Naturalną potrzebą dziecka jest ruch, zabawa, odkrywanie świata, ciągłe zadawanie pytań. Każde dziecko uwielbia sięgać po nowe, nieznane, konstruować, wymyślać, manipulować. To wymaga uwagi i poświęcenia cennego czasu ze strony rodziców. Tymczasem zapracowani, zagonieni rodzice zamiast aktywnie spędzać wolne chwile z własnym dzieckiem, często „kupują” sobie wolny czas ulegając pokusie włączenia telewizora.