Wiadomości związane z hasłem "dojrzałość przedszkolna"

 • brak_foto

  Problemy z siusianiem.

  Mój 3 letni synek idzie od jutra do przedszkola. Problem mamy z tym, iż nie chce siusiać do ubikacji. Przez całe wakacje próbowaliśmy go oduczyć, ale nie było rezultatu. Od paru dni zaczął ubierać majtki (bo tak to nie chciał), ale niestety jak nie wstrzymuje to się poprostu posika. Boję się jak sobie poradzi w przedszkolu, bo kiedy chcemy go posadzić na ubikację to wrzeszczy, ucieka i mówi, że sie boi. Bardzo się denerwuje co też na to wszystko powie pani przedszkolanka. Na pewno muszę z nią jutro o tym porozmawiać. Ale czy można posyłać dziecko jeśli nadal sika w majtki??
 • Dojrzałość przedszkolna

  Dojrzałość przedszkolna

  Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola i nad tym, czy znajdzie się w nim miejsce dla ich dziecka. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola warto zapoznać się z pojęciem dojrzałości przedszkolnej.
 • Problemy przystosowania dziecka do życia w przedszkolu

  Problemy przystosowania dziecka do życia w przedszkolu

  Przystosowanie to mechanizm, z którego korzystamy przez całe życie. Dla jego sprawnego działania bardzo ważne są doznania i doświadczenia pierwszych kontaktów z szerszym środowiskiem społecznym w dzieciństwie. Przedszkole jako intencjonalnie organizowane środowisko edukacyjne musi zadbać w pierwszej kolejności o dobre przystosowanie dzieci do życia w tej społeczności.