Wiadomości związane z hasłem "dzieci nadpobudliwe"

 • brak_foto

  Czy to ADHD?

  Mój trzyletni synek jest bardziej ruchliwy od innych dzieci w swoim wieku. Nie potrafi usiedzieć na miejscu, jest nadpobudliwy i trudno mu skupić dłużej uwagę na jednym zajęciu. Kiedy ogląda bajkę często zmienia pozycje, wierci się jest w ciągłym ruchu. Mam kłopot, żeby nauczyć go samodzielności typu sprzątanie zabawek czy pomoc w domu. Dodatkowo mały lubi bałagan, wydaje mi się, że nie funkcjonuje kiedy nie ma wokół niego sterty rzeczy. Do tego jeszcze wchodzą w grę histerie, wtedy to już jest tak agresywny, że nawet nie ma sensu z nim rozmawiać. Czy to może być ADHD?
 • Nadpobudliwość psychoruchowa wśród dzieci

  Nadpobudliwość psychoruchowa wśród dzieci

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej i deficytu uwagi, znany jako ADHD stanowi jedno z najpowszechniejszych zaburzeń wśród dzieci. Zaburzenie to charakteryzuje się brakiem uwagi, nadczynnością i nadmierną impulsywnością.
 • ADHD - co to takiego?

  ADHD - co to takiego?

  ...moje dziecko jest niegrzeczne, nie słucha moich próśb, nie potrafi usiedzieć spokojnie, ciągle się kręci, nie może się dłużej skupić na jednej czynności, często obraża się i wchodzi w konflikty z dorosłymi i rówieśnikami, skarżą się na nie nauczyciele... Takie zachowanie u dzieci w ostatnim czasie nie należy do rzadkości, co z tym począć jeżeli nasze dziecko pasuje do tego opisu? Czy po prostu przeczekać? Może z tego wyrośnie? A może pójść do lekarza, lub psychologa?