Wiadomości związane z hasłem "dziecko idzie do przedszkola"

 • Trudne rozstania, czyli przygotowanie dziecka do przedszkola

  Trudne rozstania, czyli przygotowanie dziecka do przedszkola

  Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale również moment na przygotowanie dziecka do przedszkola. Zmiana środowiska i rozstanie, to przeżycie nie tylko dla przedszkolaków, ale też dla ich rodziców, dlatego wakacje warto wykorzystać na oswojenie się z tą sytuacją.
 • brak_foto

  Przedszkole blisko domu?

  Piszę z pytaniem o wybór przedszkola. Mam problem: niedawno przeprowadziliśmy się z całą rodziną na wieś (około 40 km od dużego miasta). W następnym roku moje dziecko będzie szło do przedszkola i zastanawiam się które wybrać - to blisko domu, czy w dużym mieście? Przeciwko temu pobliskiemu świadczy fakt, iż jego wyposażenie jest skromniejsze, mniejszy wybór zajęć dodatkowych i znajduje się w budynku szkoły podstawowej. W mieście mam poleconą placówkę i wiem, że moje znajome są zadowolone. Ale problem polega na tym, że musiałabym codziennie dowozić dziecko te 40 km, a oboje z mężem pracujemy w domu! Teraz zastanawiam się, czy wybór idealnego przedszkola jest takie ważne?
 • Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Kiedy dziecko idzie do przedszkola powinno być dość samodzielne, aby umieć odnaleźć się w nowej sytuacji. To, co powinien umieć trzylatek w przedszkolu, to przede wszystkim niezależność w jedzeniu, ubieraniu się oraz higienie.
 • brak_foto

  Trzylatek w przedszkolu

  Witam, ostatnio pytałam Panią o mojego synka, który idzie do przedszkola - nie wyobrażałam sobie jak on sobie poradzi . Otóż jest lepiej niż myślałam, to jest dopiero początek bo 4 dni dopiero chodzi, ale jest dobrze. Tylko rano jest nieciekawie ponieważ wszystkie dzieci z reguły płaczą na sali, to i Filip w płacz. Dziś rano też nie chciał wyjść z samochodu, no ale konsekwentnie go zostawiłam . No i troszke popłakał, ale potem się bawił. Niepokoi mnie jedna sytuacja - dziś zauważyłam, że w łazience rozmawia z fikcyjnym panem i tłumaczył temu "panu", że czekał na mamę i było mu smutno bo mama nie przychodziła . Ja oczywiście mu codziennie tłumaczę, że go kocham, że po niego przyjadę, ale czy to nie za mało????
 • brak_foto

  DANE MĘŻA CZY AKTUALNEGO PARTNERA

  Witam, Chciałabym zapisać dziecko do przedszkola. Zapisując je do przedszkola muszę wypełnić wniosek m.in.dane ojca/opiekuna. Sytuacja wygląda tak, że nie mieszkam już z mężem w dodatku każde z nas mieszka w innym kraju. Do rozwodu jeszcze nie doszło jednak ja mam już stałęgo partnera z którym tworzę rodzinę. Czyje dane w takim razie powinnam wpisać we wniosek? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam uprzejmie.
 • Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Mamy początek września i wiele dzieci ma już za sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Pewnie nie wszystko poszło gładko i wielu rodziców zastanawia się jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola. Przygotowaliśmy kilka rad dla rodziców maluchów, które nie mogą poradzić sobie z nową sytuacją. Pomożemy dziecku odnaleźć się w przedszkolnej rzeczywistości.
 • Przedszkolny start - bo przedszkole uczy, bawi nas

  Przedszkolny start - bo przedszkole uczy, bawi nas

  Wielu rodziców przeżywa dylemat wyboru- zostawić dziecko w domu pod troskliwą opieką babci, zatrudnić nianię czy może posłać dziecko do przedszkola? Nie ma jednej doskonałej recepty, uniwersalnej dla wszystkich dzieci – twierdzi psycholog Małgorzata Gąsecka.
 • Dziecko idzie do przedszkola

  Dziecko idzie do przedszkola

  Po ukończeniu trzeciego roku życia znaczna liczba dzieci zaczyna uczęszczać do przedszkola. W tym momencie rozpoczyna się dramat dorosłych i ich pociech. Rodzice lub dziadkowie muszą patrzeć na rozpaczające dziecko i mimo to odprowadzać je do przedszkola. Są przekonani, że tak trzeba, bo malec wiele skorzysta. Jeżeli rozpacz dziecka trwa dłużej, zaczynają mieć wątpliwości, a nawet rezygnują z posłania go do przedszkola. Każda nowa sytuacja, wobec której stajemy, budzi w nas lęk i niepewność.