Wiadomości związane z hasłem "dziecko w żłobku"

 • Metoda globalnego czytania - jak stosować ją w żłobku?

  Metoda globalnego czytania - jak stosować ją w żłobku?

  Coraz więcej żłobków stosuje metodę globalnego czytania. Jest to - mówiąc najprościej - nauka czytania bez znajomości samych literek. Na czym to dokładnie polega metoda globalnego czytania? I jak stosować ją w żłobku? Przeczytaj w artykule.
 • Adaptacja w żłobku. Jak przygotować dziecko na rozstanie z mamą

  Adaptacja w żłobku. Jak przygotować dziecko na rozstanie z mamą

  Twoje dziecko idzie do żłobka? To niemała rewolucja dla całej rodziny; przyzwyczaić się do nowej sytuacji będzie musiał nie tylko maluch, ale i rodzice! Jak więc przygotować dziecko na rozstanie z mamą? Podpowiadamy co zrobić, by adaptacja w żłobku przebiegła łatwiej: i dla dziecka, i dla mamy.
 • Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  BLW (Bobas Lubi Wybór, z ang.: Baby-led weaning) jest coraz bardziej popularną metodą rozszerzania diety dzieci. Większość blogów internetowych zachwala jej zalety, głównie  opisując stosowanie BLW w domu. Co jednak, kiedy rodzice proszą o wprowadzenie BLW w żłobku lub w klubie malucha? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki dla nauczycieli odnośnie tego, jak wprowadzić metodę BLW do placówki.
 • Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Wprowadzenie elementów edukacji plastycznej we wczesnym okresie rozwoju dziecka wpływa pozytywnie na jego całościowy rozwój. Stymulacja receptorów wywołuje tworzenie połączeń nerwowych w mózgu, co przekłada się na wspomaganie procesów analizy i syntezy. Szukasz pomysłu na ciekawe i rozwijające zajęcia plastyczne w żłobku? Wykorzystaj elementy Sensoplastyki! Sprawdź, czym jest Sensoplastyka i jak zaplanować takie zajęcia w żłobku.
 • Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Coraz częściej mówi się, że edukację muzyczną powinno się zacząć już w okresie prenatalnym. To, czego dziecko nauczy się w pierwszych latach życia, jest podstawą dla jego całej późniejszej edukacji. Stąd sposobem umuzykalniania, który ostatnio zyskuje na popularności, jest metoda stworzona przez E. E. Gordona. Na czym polega ta metoda i jak stosować ją w żłobku? Wyjaśniamy poniżej.
 • Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Żłobkowych już 18 stycznia w Warszawie!

  Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Żłobkowych już 18 stycznia w Warszawie!

  Konferencja odbędzie się 18 stycznia 2019 r. w hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie . Zapraszamy wszystkich opiekunów w żłobkach, właścicieli i pracowników klubów dziecięcych, a także osoby prywatne zajmujące się opieką dzieci do lat 3 i osoby uprawnione do pracy z dziećmi do lat 3!
 • Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Do niedawna żłobki kojarzyły nam się ze łzami w oczach naszych pociech, z przewlekłym katarem, czy odparzoną dziecięcą pupą. Obecnie, takie wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ maluchy znajdują się pod fachową opieką wykwalifikowanych osób. Jaki jest najlepszy czas na posłanie dziecka do żłobka? Wszystko zależy od indywidualnego położenia oraz potrzeb danej rodziny.
 • brak_foto

  Samotna matka a pierwszeństwo przyjęcia do żłobka

  Czy to prawda, że pierwszeństwo przyjecia dziecka do żłobka mają tylko samotne matki przebywające w domu samotnej matki? Chciałam posłać moją niespełna dwulatkę od września do żłobka, bo muszę iść do pracy, jednak jako samotna matka nie mam pierwszeństwa bo mieszkam u mamy a nie w domu samotnej matki. Czy tak mogą?
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  Jak pisze Gazeta.pl Poznań uchwalono nowy program żłobkowy. Opieka nad dziećmi do 3 lat w prywatnych żłobkach zostanie dofinansowana. Niestety oprócz tego przewiduje się także podwyżki. Teraz rodzice zapłacą znacznie więcej za pobyt dzieci w żłobku.
 • Ustawa żłobkowa

  Ustawa żłobkowa

  Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech z dnia 4 lutego 2011 roku, zwana ustawą żłobkową, jest dziełem którego utworzeniu przyświecały cele ustanowienia lepszych warunków dla rozwoju systemów opieki nad małymi dziećmi, a także podniesienia standardów ich już istniejących form.