Wiadomości związane z hasłem "edukacja dla dzieci"

 • Uniwersytet dla dzieci

  Uniwersytet dla dzieci

  Uważasz, że twoja pociecha ma jeszcze dużo czasu na studia? Nic bardziej mylnego! Uniwersytety dla dzieci cieszą się dużą popularnością i zdobywają coraz więcej młodych studentów. Czym zatem jest uniwersytet dzieci?
 • 29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego

  29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważna dla rozwoju dziecka jest edukacja w przedszkolu. By przybliżyć społeczeństwu ideę edukacji małego dziecka, Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMPEG wystąpił z inicjatywą ustawodawczą do Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Komitet postulował o ustanowienie dnia 29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego.
 • Mali odkrywcy

  Mali odkrywcy

  Nauczycielki z Przedszkola nr 12 w Koszalinie pragną rozwijać w dzieciach chęć bycia małymi odkrywcami. W związku z tym poszukujemy wiele możliwości, gdzie dzieci mogłyby rozwijać swoje pasje poznawania i eksperymentowania.
 • Murzynek Bambo

  Murzynek Bambo

  Przedszkolaki bardzo chętnie poznają kulturę i specyfikę innych krajów, a w szczególności tych, które są nam bardzo odległe.
 • Optymistyczna Strefa Oświatowa w Przedszkolu nr 12 w Koszalinie

  Optymistyczna Strefa Oświatowa w Przedszkolu nr 12 w Koszalinie

  We współczesnym świecie powszechna jest migracja ludności. Jedną z jej przyczyn są stale rozszerzające się granice Unii Europejskiej. Wraz z tym procesem można zauważyć często wrogość i nietolerancję wobec mniejszości etnicznych. Dlatego też tak bardzo ważne jest w dzisiejszych czasach wychowanie wielokulturowe i uczenie dzieci tolerancji wobec innych. Należy rozpocząć je już od najmłodszych lat.
 • Indiańskim krokiem

  Indiańskim krokiem

  Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo chętnie poznają kulturę i specyfikę innych krajów, a w szczególności tych, które są nam bardzo odległe.
 • Przedszkolaki i Sybiracy

  Przedszkolaki i Sybiracy

  Kształtowanie patriotyzmu jest doniosłym zadaniem nauczyciela, to on bowiem przygotowuje nowe pokolenie Polaków, które w przyszłości ujmie w swe ręce losy ojczyzny. Nauczyciel wychowawca realizując zadania wychowania regionalnego i patriotycznego musi bezwzględnie sam być patriotą.
 • Edukacja międzykulturowa w moim działaniu pedagogicznym

  Edukacja międzykulturowa w moim działaniu pedagogicznym

  EDUKACJA MIĘDZYKULTUROWA, jest pedagogiczną koncepcją kształtowania przez edukację rozumienia odmienności kulturowych; jej celem nie jest budowanie zunifikowanej kultury globalnej, lecz poszerzanie własnej tożsamości jednostkowej i społ. przez kontakt z innymi kulturami oraz propagowanie postaw tolerancji i dialogu; stanowi ważny element m.in. edukacji językowej, hist. i religijnej.
 • Tydzień amerykański w przedszkolu

  Tydzień amerykański w przedszkolu

  Dzieci przedszkolne coraz więcej czasu poświęcają na wzbogacanie swojej wiedzy, samodzielnie poszukują informacji na nurtujące ich problemy lub zadają wiele pytań, oczekując rzetelnych odpowiedzi. Poprzez obserwację poznają otoczenie. W mniejszym lub większym stopniu (w zależności od możliwości rodziców) odkrywają swój kraj, z całym wachlarzem bogactw i atrakcji.
 • Praktyczne oddziaływania na świadomość zdrowotną i ekologiczną dzieci

  Praktyczne oddziaływania na świadomość zdrowotną i ekologiczną dzieci

  W dobie postępu cywilizacyjnego, nagłego rozwoju nauki, techniki, życie nasze nabrało niezwykłego tempa, spędzamy czas głównie na pracy zawodowej, w pośpiechu i stresie. Zapominamy o tym, że organizm nasz dopomina się chwil wytchnienia, relaksu, spokoju, właściwego odżywiania. Zapominamy o wadze  tych czynników a to skutkuje słabą kondycją zdrowotną, ciągłym wyczerpaniem i rozdrażnieniem, brakuje nam cierpliwości, trudno skoncentrować uwagę.
 • Oferta muzealna na Śląsku w zakresie nauczania sztuki dzieci z przedszkola

  Oferta muzealna na Śląsku w zakresie nauczania sztuki dzieci z przedszkola

  Budynek muzeum – po wejściu do niego przedszkolaki stwierdziły: „jak tu pięknie i ciekawie”. Na ścianach pomieszczenia wisiały obrazy różnych rozmiarów i faktur. Na podłodze ustawiono rzeźby z drewna, mosiądzu, brązu. Pani plastyk powitała dzieci i wyjaśniła pojęcia: „galeria”, „technika malarska”. Nadeszła pora na uważną obserwację obrazów. Spacerując z panią plastyk, dzieci wyrażały zdziwienie i zachwyt, zwracały uwagę na bogactwo kolorów, nastrój wyrażony na obrazach.