Wiadomości związane z hasłem "edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna"

 • Czym jest edukacja empatyczna?

  Czym jest edukacja empatyczna?

  Cyfryzacja W XX i XXI w. pozwoliła na szerszy dostęp do informacji, za to pojawił się problem z rzetelnością treści prezentowanych w mediach i Internecie. Do tego dochodzą oczekiwania z rynku pracy, gdzie coraz częściej ceni się „umiejętności miękkie”, tj. umiejętność budowania relacji, kreatywność, itp. Czy w przygotowaniu dziecka do dorosłego życia może pomóc empatia? Czym jest edukacja empatyczna?
 • IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

  IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

  Już po raz czwarty odbędzie się Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych, na który zaprasza redakcja czasopisma „Forum Placówek Niepublicznych”. Tematem grudniowej konferencji będzie ,,Dotowanie szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst”.
 • Nowoczesna edukacja z Akademią Umysłu® Junior EDU

  Nowoczesna edukacja z Akademią Umysłu® Junior EDU

  Akademia Umysłu® Junior EDU to nowoczesny pakiet przeznaczony do prowadzenia zajęć ukierunkowanych na rozwój pamięci oraz koncentracji uwagi. Użytkownicy znajdą tu multimedialne gry edukacyjne wraz ze szczegółowymi scenariuszami zajęć, które zostały opracowane przez metodyków i psychologów dziecięcych.
 • Znaczenie kontaktów dziecka z najbliższym otoczeniem przyrodniczym

  Znaczenie kontaktów dziecka z najbliższym otoczeniem przyrodniczym

  Poznawanie przyrody to zagadnienie, które obecnie nabiera coraz większego znaczenia. Można twierdzić, że jednym z najskuteczniejszych czynników wychowawczych jest właśnie kontakt dziecka z przyrodą, która stanowi przebogate źródło wrażeń, przeżyć, poznania i aktywnego działania.