Wiadomości związane z hasłem "ekologia dla dzieci"

 • Wypalanie traw - co na to przyroda?

  Wypalanie traw - co na to przyroda?

  Każdego roku, wiosną, zauważamy smugi dymu nad łąkami, wiemy co one oznaczają. Przechodząc później obok tego miejsca zauważamy czerń wypalonych traw, popiół, spalone resztki, które rozwiewa wiatr. Wszyscy wiemy, jakie straszne skutki przynosi pożar – spalone domy, mienie, ofiary wśród zwierząt domowych, nierzadko ludzi, olbrzymie straty materialne.
 • PROGRAM „EDUKACJA EKOLOGICZNA W PRZEDSZKOLU”

  PROGRAM „EDUKACJA EKOLOGICZNA W PRZEDSZKOLU”

  Świat przyrody jest piękny, tajemniczy, fascynujący – częścią tego świata jest także człowiek. Świat ten dostarcza nam pozytywnych emocji, wzruszenia, ciszy, wzbudza zainteresowanie i podziw; świat odkryty a jednak wciąż odkrywany.
 • ŚWIĘTO DRZEWA

  ŚWIĘTO DRZEWA

  Nasze Przedszkole nr 16 w Koszalinie po raz kolejny przystąpiło w październiku 2007 r. do V edycji programu edukacyjno – ekologicznego pn. „Święto drzewa”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Do akcji przystąpiły dzieci z całego przedszkola a głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia były dzieci 6 letnie.
 • Elektrośmieci

  Elektrośmieci

  Po udziale w akcji Sprzątania Świata dzieci 6-letnie i 5-letnie z Przedszkola nr 12 w Koszalinie wyruszyły na wycieczkę do Galerii Kosmos, gdzie miały okazję oglądać wystawę „Dwa Światy Elektrośmieci”.
 • Ekologia w naszym przedszkolu

  Ekologia w naszym przedszkolu

  (...)Aby ułatwić naszym dzieciom dostęp do dość trudnych haseł zw. z ekologią, zabieramy je na regionalne konkursy ekologiczne organizowane przez inne przedszkola, gdzie poprzez zabawę i współzawodnictwo przyswajają sobie wiele pojęć i uczą się żyć ekologicznie. Dzieci również biorą udział w wielu ogólnopolskich konkursach plastycznych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej organizowanych przez inne przedszkola oraz nadleśnictwa. Udział w konkursach jest poprzedzony szeregiem zajęć w przedszkolu. Możemy się pochwalić zajęciem wysokich miejsc, a to jest najlepszym dowodem na to, że nasze dzieci są zainteresowane tym tematem.
 • Projekt edukacji ekologicznej dla przedszkola "Podróże do krainy przyrody"

  Projekt edukacji ekologicznej dla przedszkola "Podróże do krainy przyrody"

  Piękny fascynujący i tajemniczy, który dostarcza nam pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza – to świat przyrody. Obcowanie z przyrodą daje spokój, co jest pewnym rodzajem terapii i dlatego już od najwcześniejszych lat życia człowieka należy tak kształtować jego sposób myślenia i zachowania, aby umiał o nią zadbać.Gdy w wieku przedszkolnym wpoimy dzieciom umiłowanie przyrody to będzie im ono towarzyszyć w ciągu całego życia. Pracując w grupie dzieci 6–letnich i wiedząc jak ważną rolę odgrywa w tym wieku wprowadzanie elementów edukacji ekologicznej postanowiłam opracować Projekt Edukacji Ekologicznej.