Wiadomości związane z hasłem "gotowość szkolna dzieci sześcioletnich"

 • brak_foto

  Czy posyłać sześciolatka do szkoły?

  W tym roku moje dziecko skończy sześć lat, więc teoretycznie może pójść od września do pierwszej klasy. Zastanawiam się czy posyłać sześciolatka do szkoły? Tym bardziej, że słyszałam o tym wiele niepochlebnych opinii. Ale z drugiej strony, skoro za rok do pierwszej klasy pójdą aż dwa roczniki, to czy klasy nie będą przepełnione? Nie chcę, aby moje dziecko na tym ucierpiało. Chciałabym się dowiedzieć, czy z punktu widzenia nauczyciela, sześcioletnie dziecko może pójść już do pierwszej klasy? Muszę się przyznać, że gdyby nie to, że w 2014 do szkoły pójdzie więcej dzieci, to swoje zostawiłabym jeszcze w zerówce.
 • Uczęszczanie do przedszkola a gotowość szkolna

  Uczęszczanie do przedszkola a gotowość szkolna

  Proces osiągnięcia przez dziecko gotowości szkolnej, przebiega w zróżnicowanym tempie. Niektóre z dzieci dojrzałość szkolną osiągają wcześniej, inne potrzebują na to więcej czasu. Niemniej jednak, jest to proces długotrwały.
 • Jak pomóc sześciolatkowi w osiągnięciu dojrzałości szkolnej

  Jak pomóc sześciolatkowi w osiągnięciu dojrzałości szkolnej

  Przygotowanie dzieci do szkoły dokonuje się w całokształcie działalności nauczyciela, zmierzających do wyzwalania różnorodnej aktywności dzieci, pozwalających każdemu wychowankowi na osiągnięcie możliwie najwyższego poziomu dojrzałości szkolnej.