Wiadomości związane z hasłem "integracja sensoryczna co to jest"

 • 8 zabaw wspierających integrację sensoryczną u przedszkolaków

  8 zabaw wspierających integrację sensoryczną u przedszkolaków

  Integracją sensoryczną nazywamy zdolnością do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych do organizmu z otoczenia, a także z wewnątrz organizmu. Chodzi o bodźce pochodzące od receptorów wzrokowych, słuchowych, smakowych, węchowych i czuciowych. Warto podejmować z dzieckiem aktywności ogólnorozwojowe, poprzez to pomagając mu rozwijać różne zdolności: nauki, samooceny, motoryki. Proponujemy Wam 8 zabaw wspierających integrację sensoryczną u przedszkolaków.
 • Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci

  Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci

  Pojęcie integracji sensorycznej spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony zarówno pedagogów, jak i rodziców. Związane jest ono z rozwojem dziecka, więc warto bliżej się z nim zapoznać.
 • Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej przedszkolaka

  Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej przedszkolaka

  Dzieciństwo to czas, kiedy potrzeba poznawania świata odczuwana jest najsilniej. W procesie tym kluczową rolę odgrywają dziecięce zmysły. Podstawowe, takie jak wzrok, słuch, smak, węch i dotyk, wymieniane są bez zastanowienia, ale nie tylko one dostarczają nam informacji o sobie i świecie.
 • brak_foto

  Co to jest integracja sensoryczna?

  Witam, podczas zapisywania mojej córki do przedszkola na liście zajęć dodatkowych znalazłam pojęcie "integracja sensoryczna". Nie za bardzo wiedziałam o co chodzi w tym terminie, więc nie wybrałam go jako dodatkowych zajęć dla córki. Ale ostatnio przeczytałam, że integracja sensoryczna jest dobra dla rozwoju dziecka, ułatwia uczenie się i koordynację ruchową. To niby jasne, ale nie za bardzo rozumiem jak te ćwiczenia miałyby wyglądać w przedszkolu? Poza tym, skoro nie zapisałam na nie córki, to czy nie zaszkodziłam jej rozwojowi?