Wiadomości związane z hasłem "jak budować pewność siebie"

 • Dam radę! - jak budować pewność siebie u przedszkolaka

  Dam radę! - jak budować pewność siebie u przedszkolaka

  Wiara we własne siły oraz poczucie indywidualności kształtują się od pierwszych lat życia człowieka. Pozytywna samoocena umożliwia realizowanie celów i planów, jakie tworzymy. Budowanie godności osobowej i pewności siebie decyduje o tym, czy dziecko będzie mierzyć się z wyzwaniami, czy strach przed porażką zniechęci go do podejmowania ryzyka.
 • Jak zbudować pewność siebie u dziecka?

  Jak zbudować pewność siebie u dziecka?

  Każdy rodzic chce, by jego dziecko było pewne siebie. Jednak czy pomaga mu w budowaniu wysokiej samooceny? Wiara we własne możliwości rodzi się wraz z maluchem i wraz z nim wzrasta – o ile jest odpowiednio pielęgnowana.
 • brak_foto

  Brak pewności siebie u przedszkolaka

  Od nowego roku szkolnego mój synek zacznie naukę w przedszkolu. Do tej pory cały czas przebywał w domu, więc nie zauważałam żadnych problemów, bo przy nas jest wesołym i rezolutnym dzieckiem. Jednak, kiedy już zapadła decyzja o wysłaniu małego do przedszkola, zaczęłam go uważniej obserwować na placu zabaw, jak bawi się z innymi dziećmi. Po pierwsze, synek niezbyt chętnie dołącza do grupy – muszę go do tego zachęcać (prawie zmuszać) także przy obcych osobach (np. naszych znajomych, których rzadko widuje) zachowuje się cicho i niechętnie odpowiada na pytania. Martwię się, jak to wpłynie na jego życie w przedszkolu? Czy istnieją jakieś sposoby, żeby dodać mu pewności siebie?
 • brak_foto

  Nieśmiały trzylatek

  Mam dość poważny problem ze swoim trzy letnim synkiem. Otóż od mniej więcej 3 miesięcy synek zachowuje się dość dziwnie, gdy jesteśmy np. na placu zabaw boi się wziąć swoją zabawkę gdy w pobliżu jest jakaś obca osoba, lub gdy ktoś zapyta go jak ma na imię ucieka do mnie i chce żebym wzięła go na ręce. Chodzimy raz w tygodni na zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3lat w których biorą udział opiekunowie, jednak nie wiem czy synek jest zadowolony z tych zajęć gdyż całą uwagę skupia na tym czy na niego parzę gdy jest jakaś zabawa muszę trzymać go za rękę. Mąż często wyjeżdża w delegacje wiec praktycznie wychowuję go sama. Co mogę zrobić żeby syn nabrał większej pewności siebie.