Wiadomości związane z hasłem "jak pomóc dziecku z adhd"

 • Jak postępować z nadpobudliwym dzieckiem

  Jak postępować z nadpobudliwym dzieckiem

  Dorośli często zdają się nie wiedzieć, jak postępować z dziećmi nadpobudliwymi psychoruchowo. Maluchy swoim brakiem koncentracji czy nadmierną impulsywnością utrudniają wszelkie próby porozumienia. Aby takie sytuacje nie zdarzały się, rodzice i nauczyciele powinni wykazać się konsekwencją, nieustępliwością, a przede wszystkim cierpliwością.
 • Nadpobudliwe dziecko w przedszkolu

  Nadpobudliwe dziecko w przedszkolu

  Wychowanie i praca z maluchem, który sprawia wrażenie nieuważnego i impulsywnego zawsze stanowi wyzwanie. Dziecko łatwo uznać przez pomyłkę za niegrzeczne, nieposłuszne, mimo że takie zachowanie nie wynika ze złej woli, a z pewnych zaburzeń pracy mózgu, nazywanych ADHD.
 • ADHD u dzieci

  ADHD u dzieci

  ADHD określa się jako zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Bardzo trudno zdiagnozować je we wczesnych latach życia dziecka i z reguły rozpoznawane bywa na początku edukacji szkolnej. Często ADHD u dzieci spotyka się z małą akceptacją otoczenia i błędnie identyfikuje się je z dziecięcą niesfornością. Jednak jeżeli zlekceważone zostaną pewne objawy, może mieć to katastrofalne skutki na przyszłość. 
 • Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Panowanie nad sobą, zdolność przeciwstawiania się burzom emocji, nieuleganie namiętnościom, by nie stać się ich "niewolnikiem" uważane jest od czasów Platona za cnotę. W starożytnym Rzymie  zwano ją temperamentia, czyli umiarkowaniem, powściąganiem nadmiernych emocji. Celem jest tu równowaga, a nie stłumienie emocji – każde uczucie ma bowiem swoją wartość i znaczenie. Arystoteles zauważa, że emocje powinny być właściwe, odpowiednie do okoliczności. Jeśli są zanadto stłumione, to wywołują apatię i nadmierny dystans w stosunku do wszystkiego, jeśli wymkną się  spod kontroli, przybiorą skrajną postać i uporczywie się utrzymują.
 • ADHD - co to takiego?

  ADHD - co to takiego?

  ...moje dziecko jest niegrzeczne, nie słucha moich próśb, nie potrafi usiedzieć spokojnie, ciągle się kręci, nie może się dłużej skupić na jednej czynności, często obraża się i wchodzi w konflikty z dorosłymi i rówieśnikami, skarżą się na nie nauczyciele... Takie zachowanie u dzieci w ostatnim czasie nie należy do rzadkości, co z tym począć jeżeli nasze dziecko pasuje do tego opisu? Czy po prostu przeczekać? Może z tego wyrośnie? A może pójść do lekarza, lub psychologa?