Wiadomości związane z hasłem "jak się bawić z dzieckiem"

 • 5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, warto przebudzić z zimowego odrętwienia całą rodzinę. Najlepszym sposobem będą ciekawe zabawy, w które można zaangażować zarówno mniejsze dzieci, te trochę starsze oraz dorosłych. Przygotowaliśmy kilka przykładowych propozycji.
 • Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Zabawy plastyczne to świetny sposób na to, by dzieci ćwiczyły swoją sprawność manualną. Najprostszą techniką, jaką można im zaproponować, jest formowanie z gliny. Dzięki tej metodzie da się uzyskać różnej wielkości miseczki – wystarczy posklejać je ze sobą, aby powstał wspaniały ceramiczny zwierzyniec.
 • Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Jesienna pogoda w kratkę czasem uniemożliwia dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu ciekawe pomysły na zabawy dla dzieci, które uatrakcyjnią czas spędzany w domu.
 • 4 plastyczne zabawy dla przedszkolaka

  4 plastyczne zabawy dla przedszkolaka

  Co robić z dzieckiem w długie jesienne wieczory? Proponujemy zabawy, dzięki którym maluch będzie rozwijał swoje zdolności manualne i zmysł estetyczny. Przedstawiamy cztery pomysły na plastyczne aktywności dla przedszkolaków.
 • Pomysły na eksperymenty naukowe dla przedszkolaków

  Pomysły na eksperymenty naukowe dla przedszkolaków

  Przedszkolaki z natury są bardzo ciekawe świata. Warto więc wykorzystać ich chęć do nauki i zaproponować im przeprowadzenie naukowych eksperymentów. Zamienią się one we wspaniałą zabawę nie tylko dla kilkulatków, ale również dla rodziców.
 • Cuda na patyku, czyli pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Cuda na patyku, czyli pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Ekologia to sposób na życie, który trzeba pokazywać dzieciom od ich najmłodszych lat. Maluchy najlepiej przyswajają sobie wiadomości poprzez zabawę, dlatego zajęcia plastyczne mogą stać się wspaniałą lekcją ponownego wykorzystania surowców!
 • Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Latem warto mieć w zanadrzu nie tylko pomysły na ruchowe zabawy dla dzieci, ale również propozycje dla małych artystów. Podpowiadamy, jakie cuda można wyczarować podczas wspólnego popołudnia z maluchem!
 • Kuchenne zajęcia z dzieckiem

  Kuchenne zajęcia z dzieckiem

  Nie tylko malowanie, wycinanie czy lepienie z plasteliny rozwijają sprawność manualną dziecka. Warto zaangażować malucha do pomocy w kuchni, aby popracować nad jego umiejętnościami motorycznymi i rozbudzić ciekawość świata.
 • Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Wiosna nieustannie dostarcza inspiracji dla kreatywnych zabaw dla dzieci. Rodzice lub opiekunowie często nie zdają sobie sprawy, że materiały, które znajdujemy w naszych domach, mogą wspierać plastyczną aktywność przedszkolaka.
 • Cztery zabawy na podróż samochodem z dzieckiem

  Cztery zabawy na podróż samochodem z dzieckiem

  Bywa, że podczas podróży dzieci szybko się nudzą i zaczynają marudzić. Aby tego uniknąć, rodzic musi mieć w zanadrzu kilka pomysłów na ciekawe zabawy dla najmłodszych. Przedstawiamy sprawdzone pomysły, które zajmą nie tylko maluchy, ale również dorosłych.
 • 4 propozycje zabaw plastycznych na wiosnę

  4 propozycje zabaw plastycznych na wiosnę

  Za oknem mamy wiosnę – czas więc, by zawitała także do dziecięcych rysunków i prac plastycznych. Przygotowaliśmy propozycje zabaw, które na pewno spodobają się małemu artyście.
 • Wiosenne zabawy plastyczne dla kilkulatków

  Wiosenne zabawy plastyczne dla kilkulatków

  W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna! Czas więc, by zagościła także w pomysłach na zabawy dla dzieci. Dzięki nim pokój malucha zamieni się w radosny kącik pełen kwiatów.
 • Obserwujemy nadejście wiosny!

  Obserwujemy nadejście wiosny!

  Obserwacja zjawisk pogody, świata zwierząt i roślin, wody i gleby jest bardzo ważna dla edukacji w pierwszych latach życia. Będzie to świetny punkt wyjścia dla zabaw budzących kreatywność przedszkolaków.