Wiadomości związane z hasłem " jak wspierać rozwój dziecka"

 • Wspólne odkrywanie świata, czyli zabawa w filozofów

  Wspólne odkrywanie świata, czyli zabawa w filozofów

  Dociekania filozoficzne z maluchami stwarzają możliwość rozwoju myślenia refleksyjnego i naukowego oraz są pretekstem do budowania poprawnych zasad dyskusji. To również duże wsparcie dla intelektualnego rozwoju młodego człowieka!
 • Czar drewnianych zabawek dla dzieci

  Czar drewnianych zabawek dla dzieci

  Zakup prezentu dla dziecka musi być poprzedzony przemyślaną decyzją. Idealna zabawka dla malucha powinna być kolorowa i atrakcyjna, by zachęcić małego człowieka do działania, oraz edukacyjna, aby stymulować jego rozwój. Warto wybrać bezpieczne drewniane zabawki, które będą odpowiadać dzieciom o różnych zainteresowaniach.
 • Fit, czyli kultura fizyczna u przedszkolaka

  Fit, czyli kultura fizyczna u przedszkolaka

  Fit , to nie tylko styl życia, który sprowadza się do dbania o sylwetkę i właściwą dietę. Warto też zastanowić się nad psychologicznymi aspektami aktywności fizycznej w codzienności przedszkolaków i ich rodziców.
 • Nowoczesna edukacja z Akademią Umysłu® Junior EDU

  Nowoczesna edukacja z Akademią Umysłu® Junior EDU

  Akademia Umysłu® Junior EDU to nowoczesny pakiet przeznaczony do prowadzenia zajęć ukierunkowanych na rozwój pamięci oraz koncentracji uwagi. Użytkownicy znajdą tu multimedialne gry edukacyjne wraz ze szczegółowymi scenariuszami zajęć, które zostały opracowane przez metodyków i psychologów dziecięcych.
 • Jak aktywizować rozwój przedszkolaka

  Jak aktywizować rozwój przedszkolaka

  Ogromne znaczenie dla kształtowania osobowości dziecka, rozbudzania jego twórczego myślenia oraz rozwijania kreatywności ma zagadnienie twórczości. Przejawia się ona w każdej dziedzinie działalności, zarówno artystycznej, jak i codziennym życiu. Warto więc wiedzieć jak skutecznie aktywizować rozwój przedszkolaka!