Wiadomości związane z hasłem "jak wybrać przedszkole"

 • Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Dziś przedstawiamy top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Centrum Maluszek, Przedszkola Świat Dziecka Montessori, Przedszkola nr 9 Językowo - Artystycznego, Przedszkola i Żłobka Lenkowo. Znajdź najlepszą placówkę dla swojego dziecka!
 • Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Opłata za placówkę, do której uczęszcza nasza pociecha zależy od wielu czynników. Cena waha się w zależności od typu obiektu, miejsca zamieszkania dziecka oraz jego wieku. Ile zatem kosztuje przedszkole publiczne, a ile prywatne? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.
 • KOPD przyznał certyfikaty dla najlepszych przedszkoli

  KOPD przyznał certyfikaty dla najlepszych przedszkoli

  Już po raz trzeci Komitet Ochrony Praw Dziecka przyznał certyfikaty dla najlepszych przedszkoli z województwa mazowieckiego. Prestiżowy tytuł „Przedszkole przyjazne maluchom” otrzymały cztery spośród wszystkich zgłoszonych placówek.
 • brak_foto

  Gdzie lepiej zapisać dziecko?

  Witam, jestem mamą Adasia który w październiku tego roku kończy 5 lat, proszę o poradę, gdzie powinnam zapisać dziecko, czy do przedszkola przy szkole czy osobnego przedszkola publicznego, i jeszcze chciałbym się dowiedzieć do jakiego rejonu należy Wólka Lubelska i gdzie jest nasze przedszkole publiczne. pozdrawiam Agnieszka
 • Rodzaje przedszkoli

  Rodzaje przedszkoli

  Wielu rodziców zastanawia się jakie przedszkole najlepiej pasuje do ich dzieci. Niektóre placówki ukierunkowały się na konkretny profil, dzięki czemu możliwe jest rozwijanie poszczególnych zdolności maluchów. Przedstawiamy rodzaje przedszkoli, które są miejscem nabywania nowych umiejętności i wspaniałej zabawy, podczas której nawiązują się pierwsze przyjaźnie. 
 • brak_foto

  Zamknięcie przedszkola

  Witam. Mam pytanie. Jestem jednym z wielu zdesperowanych rodziców. Właśnie dowiedzieliśmy, że nasze przedszkole publiczne, ma zostać zamknięte, a w jego miejsce ma zostać otwarte prywatne katolickie przedszkole prowadzone przez księży i zakonnice. Niestety będę musiał zrezygnować, jak i wielu innych rodziców (pewnie z różnych powodów, a może i nie). Czy jest szansa i jaki jest sposób na uratowanie jednego z najpiękniejszych przedszkoli w mieście (wygląda tak tylko zasłudze personelu przedszkola i rodziców). Pozdrawiam. Zdesperowany rodzic
 • brak_foto

  Przedszkole Montessori

  Jestem tatą 2 letniego Kuby. Z racji tego, że coraz częściej pojawia się sytuacja braku miejsc w przedszkolach, zaczynamy z żoną rozglądać się za jakąś placówką. Znalazłem przedszkole Montessori, ale to nie jest chyba zwykłe przedszkole. Na czym polega edukacja w takim miejscu?
 • brak_foto

  Warunki w przedszkolu

  Moja córeczka jest 5 latkiem i zgodnie z nowym programem musiała iść do zerówki. Została umieszczona w sali wielkości 26 metrów kwadratowych. Dzieci na tej sali jest 22 i nie spełnia ona podstawowych norm. Dodatkowo ubikacja jest na korytarzu - poza salą (we wszyskich pozostałych salach ubikacja jest na miejscu). Jest to jedyne przedszkole w mojej miejscowości, nie została również utworzona grupa w szkole. Co mogę zrobić w takim przypadku? Pani dyrektor na moją skargę odpowiedziała, że nie da sie dogodzić wszystkim. Córeczka jes objęta obowiązkowym nauczaniem a nie chcę jej posyłać w takie warunki. Ponieważ na tej sali nie ma mozliwości zobawy to np. w dniu dzisiejszym dzieci pomaszerowały bawić sie na jakiś czas do innej sali i wtedy na jednej bawiło sie 50 dzieci!
 • brak_foto

  Jak wybrać przedszkole

  Jakie przedszkole jest lepsze, państwowe czy prywatne? Nasza córeczka ma dwa lata i już zastanawiamy się nad zapisaniem jej do przedszkola, tylko nie wiemy czy do państwowego, czy do prywatnego?