Wiadomości związane z hasłem "jak zwiększyć poczucie własnej wartości"

 • Dam radę! - jak budować pewność siebie u przedszkolaka

  Dam radę! - jak budować pewność siebie u przedszkolaka

  Wiara we własne siły oraz poczucie indywidualności kształtują się od pierwszych lat życia człowieka. Pozytywna samoocena umożliwia realizowanie celów i planów, jakie tworzymy. Budowanie godności osobowej i pewności siebie decyduje o tym, czy dziecko będzie mierzyć się z wyzwaniami, czy strach przed porażką zniechęci go do podejmowania ryzyka.
 • Jak budować poczucie wartości u dziecka

  Jak budować poczucie wartości u dziecka

  Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci to jedno z najistotniejszych zadań wychowawczych, stojących przed współczesnymi nauczycielami i rodzicami. Pomoże to mądrze ukształtować charakter najmłodszych, dzięki czemu w przyszłości będą w stanie sprostać wyzwaniom nowoczesnego świata, dokonując tym samym życiowych wyborów w zgodzie z własnymi potrzebami, predyspozycjami czy możliwościami.
 • brak_foto

  Dziecko w przedszkolu

  Witam, W jaki sposób pomóc dziecku być pewniejszym siebie? Moja córka ma 3 lata. Jest bardzo zdolna, ale jest delikatną osóbką, jest nieśmiała i wrażliwa. Nie ma w sobie żadnej agresji. Nie potrafi się bronić, nawet przed 20 mies. siostrą, która potrafi upomnieć się o swoje. Za mies idzie do przedszkola. Mam obawy czy poradzi sobie. Drugą córkę planuję zaprowadzać do żłobka. Czy istnieje jakiś sposób, aby te rozstania nie były dla dzieci takie przykre? Z gory dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam