Wiadomości związane z hasłem "jakie książki dla dzieci"

 • Jakie materiały Montessori wybrać do pracy z przedszkolakiem?

  Jakie materiały Montessori wybrać do pracy z przedszkolakiem?

  Elementy pedagogiki Montessori są chętnie wykorzystywane do pracy z dziećmi zarówno w przedszkolach, jak i szkołach. Na rynku polskim pojawia się więc coraz więcej pomocy inspirowanych tą metodą. Jakie materiały wybrać do pracy z przedszkolakiem? Polecamy Biblioteczkę Montessori od Wydawnictwa Egmont - wartościowe pomoce zarówno dla nauczycieli przedszkolnych, jak i rodziców zainteresowanych tą metodą.
 • Albert Albertson - dziecko prawdziwe

  Albert Albertson - dziecko prawdziwe

  Wielokrotnie nagradzane i tłumaczone na trzydzieści języków książki autorstwa Gunilli Bergström zostały przybliżone polskim czytelnikom dzięki Wydawnictwu Zakamarki . Seria ukazuje się w Szwecji od początku lat 70-tych i liczy ponad 30 tytułów. W Polsce, do tej pory, wydanych zostało 17 książek.   To opowieści o przygodach kilkuletniego chłopca – Alberta Albertsona . Jego wiek w poszczególnych opowiadaniach zmienia się, wobec czego odnajdujemy w nich spektrum zachowań i emocji dzieci w przedziale wiekowym 4-7 lat, a nawet szerszym.
 • Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka na świecie, która szturmem podbiła serca polskich dzieci. Dziewczynka zwiedza najdalsze zakątki kuli ziemskiej, czego efektem są wspaniałe reportaże. Już niedługo premiera jej najnowszej książki zatytułowanej „Nela i tajemnice świata”.
 • Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

  Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

  Poznańskie Spotkania Targowe są prawdziwą ucztą dla młodych miłośników książek i ilustracji. Tutaj przenikają się elementy zabawy z promocją czytelnictwa, a uczestnicy mają okazję do spotkań ze sławnymi pisarzami, wybitnymi ilustratorami, tłumaczami, edytorami,  wydawcami, księgarzami, bibliotekarzami oraz postaciami ze środowisk naukowych.
 • Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Od piątku na ekranach kin możemy oglądać film Merida Waleczna . W związku z premierą Wydawnictwo Egmont przygotowało trzy ciekawe opowieści o przygodach rudowłosej buntowniczki! Już wkrótce na rynku pojawią się dwa audiobooki z książką i kartonowa książeczka dla najmłodszych.
 • Znaczenie literatury dziecięcej

  Znaczenie literatury dziecięcej

  Znaczenie literatury dziecięcej w procesie wychowawczo – dydaktycznym  w wieku przedszkolnym (propozycje metodyczne wykorzystania tekstów literackich w pracy z dziećmi 6 – letnimi).
 • Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

  Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

   Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie silnie oddziałuje literatura piękna. Literatura dla dzieci w tym wieku to taki rodzaj sztuki, który jest przekazywany odbiorcom, czyli dzieciom, przede wszystkim za pośrednictwem rodziców, nauczycieli, aktorów. Przedszkole stwarza swoim wychowankom różnorodne możliwości obcowania z literaturą piękną. Siła jej oddziaływania zależna jest jednak od kultury żywego słowa reprezentowanej przez nauczycielkę i przyswajanej przez dzieci.