Wiadomości związane z hasłem "jakie książki dla dzieci"

 • Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka na świecie, która szturmem podbiła serca polskich dzieci. Dziewczynka zwiedza najdalsze zakątki kuli ziemskiej, czego efektem są wspaniałe reportaże. Już niedługo premiera jej najnowszej książki zatytułowanej „Nela i tajemnice świata”.
 • Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

  Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

  Poznańskie Spotkania Targowe są prawdziwą ucztą dla młodych miłośników książek i ilustracji. Tutaj przenikają się elementy zabawy z promocją czytelnictwa, a uczestnicy mają okazję do spotkań ze sławnymi pisarzami, wybitnymi ilustratorami, tłumaczami, edytorami,  wydawcami, księgarzami, bibliotekarzami oraz postaciami ze środowisk naukowych.
 • Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Od piątku na ekranach kin możemy oglądać film Merida Waleczna . W związku z premierą Wydawnictwo Egmont przygotowało trzy ciekawe opowieści o przygodach rudowłosej buntowniczki! Już wkrótce na rynku pojawią się dwa audiobooki z książką i kartonowa książeczka dla najmłodszych.
 • Znaczenie literatury dziecięcej

  Znaczenie literatury dziecięcej

  Znaczenie literatury dziecięcej w procesie wychowawczo – dydaktycznym  w wieku przedszkolnym (propozycje metodyczne wykorzystania tekstów literackich w pracy z dziećmi 6 – letnimi).
 • Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

  Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

   Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie silnie oddziałuje literatura piękna. Literatura dla dzieci w tym wieku to taki rodzaj sztuki, który jest przekazywany odbiorcom, czyli dzieciom, przede wszystkim za pośrednictwem rodziców, nauczycieli, aktorów. Przedszkole stwarza swoim wychowankom różnorodne możliwości obcowania z literaturą piękną. Siła jej oddziaływania zależna jest jednak od kultury żywego słowa reprezentowanej przez nauczycielkę i przyswajanej przez dzieci.
 • Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

  Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

  Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką mażesz zrobić dla swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulenie, jest codzienne głośne czytanie oraz ograniczenie telewizji- te słowa Trelease,a autor książki "Podręcznik głośnego czytania” stały się mottem kompanii "Cała Polska czyta dzieciom".
 • Rola książki w życiu dziecka przedszkolnego

  Rola książki w życiu dziecka przedszkolnego

  Warunki życia współczesnej rodziny sprawiają, że coraz mniej czasu rodzice i dzieci spędzają razem przy wspólnej zabawie. Dorośli zaabsorbowani pracą zawodową i obowiązkami domowymi często wykorzystują telewizję i komputer jako sposób na zajęcie dzieci. Odpowiednio dobrane programy mogą być niewątpliwie cennym źródłem wiedzy o świecie.
 • Wychowawcze możliwości literatury dla dzieci

  Wychowawcze możliwości literatury dla dzieci

  Literatura dziecięca jest dla przedszkolaków źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni oraz rozbudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dzięki temu stwarza możliwości twórczego działania, szczególnie przez inspirowanie różnego rodzaju zabaw, a przede wszystkim zabaw inscenizowanych.