Wiadomości związane z hasłem "jakie zabawy dla dzieci"

 • 7 zabaw na myślenie przyczynowo-skutkowe

  7 zabaw na myślenie przyczynowo-skutkowe

  Myślenie przyczynowo-skutkowe to zdolność do przewidywania konsekwencji pewnych działań, jak również wskazywania powodów dla zaistniałych sytuacji. Łączy się też z rozwijaniem m.in. pamięci, spostrzegawczości, wyobraźni. To ważna zdolność dla skutecznego planowania i unikania błędów! Sprawdź nasze propozycje na 7 zabaw dla przedszkolaków na rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego.
 • 7 zabaw na koordynację wzrokowo-ruchową dla przedszkolaka

  7 zabaw na koordynację wzrokowo-ruchową dla przedszkolaka

  Czym jest koordynacja wzrokowo-ruchowa? Najprościej mówiąc: jest to umiejętność, która pozwala na wykonywanie działań wymagających jednocześnie użycia oczu i rąk. Dzieci ćwiczą ją w całościowym rozwoju psychomotorycznym - to znaczy, że koordynacja wzrokowo-ruchowa ściśle wiążę się z innymi aspektami rozwoju. Jak ją poprawić? Proponujemy 7 zabaw na koordynację wzrokowo-ruchową dla przedszkolaka, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i w przedszkolu.
 • 6 zabaw na skupienie uwagi u przedszkolaka

  6 zabaw na skupienie uwagi u przedszkolaka

  U dzieci w wieku przedszkolnym roztargnienie i nieumiejętność skupienia się na zadaniu przez dłużej niż kilka minut jest normalne. Maluchy mają prawo nie reagować od razu na to, co mówią rodzice, jeśli zajmuje ich jakaś atrakcyjna zabawa. Co nie zmienia faktu, że warto ćwiczyć z przedszkolakiem umiejętność skupienia uwagi. Zdolność do skoncentrowania się na zadaniu ułatwi mu nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też późniejszą naukę w szkole. Podpowiadamy Wam 6 zabaw rozwijających umiejętność skupienia uwagi u przedszkolaka.
 • Czym zająć chore dziecko? Propozycje zabaw

  Czym zająć chore dziecko? Propozycje zabaw

  Przeziębienie przedszkolaka jest trudnym okresem nie tylko dla malucha, ale często również dla jego rodziców. Brak możliwości wyjścia z domu powoduje, że dziecko robi się marudne i kapryśne. A obowiązków w domu wcale nie ubywa! Czym więc zająć chore dziecko, by mieć kilka chwil dla siebie? Poniżej przedstawiamy propozycje zabaw kreatywnych dla przedszkolaków, które jednocześnie pozwolą Ci na wykonywanie innych czynności w domu.
 • 4 sprawdzone zabawy na kinderbal

  4 sprawdzone zabawy na kinderbal

  Przed nami gorący czas karnawału. Nie tylko dorośli mogą urządzać sobie spotkania z przyjaciółmi. Warto pozwolić dzieciom zaprosić kolegów i urządzić im wyjątkowy bal, na którym oczywiście nie może zabraknąć ciekawych zabaw.
 • Zabawy rozwijające sprawność manualną dziecka

  Zabawy rozwijające sprawność manualną dziecka

  Dzieci mają zbyt wiele do czynienia z nowoczesnymi technologiami. Dotykowe ekrany w tabletach i telefonach, którymi tak często bawią się kilkulatki, nie rozwijają ich sprawności manualnej. Przez to, że maluchy nie potrafią trzymać ołówków czy kredek, trudniej idzie im nauka pisania. Zaradzić temu można dzięki odpowiednim zabawom.
 • Budujemy dom, czyli zabawy techniczne dla przedszkolaków

  Budujemy dom, czyli zabawy techniczne dla przedszkolaków

  Dom to nie tylko dach nad nad głową, ale miejsce, z którym się utożsamiamy. Umiejętność konstruowania własnego domu jest przenoszona z pokolenia na pokolenie we wszystkich kulturach świata od zarania dziejów. Warto zapoznać z tym zagadnieniem także przedszkolaki, co może być ciekawym pomysłem na zajęcia lub zabawy w domu.
 • Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Zabawy plastyczne to świetny sposób na to, by dzieci ćwiczyły swoją sprawność manualną. Najprostszą techniką, jaką można im zaproponować, jest formowanie z gliny. Dzięki tej metodzie da się uzyskać różnej wielkości miseczki – wystarczy posklejać je ze sobą, aby powstał wspaniały ceramiczny zwierzyniec.
 • Cuda na patyku, czyli pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Cuda na patyku, czyli pomysły na ekologiczne zabawy dla dzieci

  Ekologia to sposób na życie, który trzeba pokazywać dzieciom od ich najmłodszych lat. Maluchy najlepiej przyswajają sobie wiadomości poprzez zabawę, dlatego zajęcia plastyczne mogą stać się wspaniałą lekcją ponownego wykorzystania surowców!
 • 4 pomysły na zabawy nad wodą

  4 pomysły na zabawy nad wodą

  Wyjazd nad jezioro to nieodłączny element każdego słonecznego weekendu. Planując wypoczynek w pobliżu wody, warto przygotować zabawy ruchowe dla dzieci, które pomogą im wyładować nadmiar energii. Podpowiadamy, co można zaproponować maluchom.
 • Cztery ciekawe zabawy na plaży dla dzieci

  Cztery ciekawe zabawy na plaży dla dzieci

  Wyjazd nad morze lub nad jezioro to wakacyjny plan wielu rodzin. Dorośli już cieszą się na myśl o błogim wypoczynku przy szumie fal. Trzeba jednak pamiętać, że dzieciom to nie wystarczy – nawet podczas wakacji należy zapewniać maluchom rozrywkę i dostarczyć ciekawych pomysłów na zabawy na plaży.
 • Na łonie natury, czyli pomysły na zabawy plastyczne

  Na łonie natury, czyli pomysły na zabawy plastyczne

  Leczniczy wpływ drzew na organizm ludzki potwierdzają badania naukowe. Dotykanie, głaskanie i przytulanie się do drzew uspokaja, a pierwsze efekty terapii odczuwalne są już w ciągu kilku minut. Nie zawsze mamy czas na wycieczkę do lasu, dlatego takie otoczenie można stworzyć we własnym domu!
 • Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Wiosna nieustannie dostarcza inspiracji dla kreatywnych zabaw dla dzieci. Rodzice lub opiekunowie często nie zdają sobie sprawy, że materiały, które znajdujemy w naszych domach, mogą wspierać plastyczną aktywność przedszkolaka.
 • Zabawy ze światłem, czyli eksperymenty przedszkolaków

  Zabawy ze światłem, czyli eksperymenty przedszkolaków

  Białe światło składa się z różnych kolorów, a to co widzimy nie zawsze jest zgodne ze stanem faktycznym. Przedstawiamy eksperymenty dla dzieci, które zabiorą maluchy w ekscytującą podróż do świata złudzeń i fal świetlnych.