Wiadomości związane z hasłem "kreatywne zabawy dla dzieci"

 • Wymyślony przyjaciel dziecka

  Wymyślony przyjaciel dziecka

  Wymyślony przyjaciel może być dla dziecka towarzyszem zabaw, powiernikiem sekretów, a czasem pocieszycielem. Może być wymyślony “od podstaw” albo być reprezentowany przez obiekt rzeczywisty, któremu dziecko nadaje cechy ludzkie/zwierzęce. Niektóre dzieci tworzą też w wyobraźni cały świat, w którym ich przyjaciel się znajduje. To powszechne zachowanie, zwłaszcza wśród dzieci w wieku między 3 a 8 lat. Okazuje się, że wymyślony przyjaciel nie tylko może być dla dziecka świetnym towarzyszem zabaw, ale też pomóc mu rozwijać niektóre cechy i zdolności.
 • Kreatywne zabawy dla dzieci

  Kreatywne zabawy dla dzieci

  Dziecko szybko nudzi się zabawą? Podpowiadamy, jakie kreatywne zajęcia mogą zainteresować je na dłużej. Być może wciągną one również starszych członków rodziny.
 • Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Jakie zabawy plastyczne dla dzieci na lato?

  Latem warto mieć w zanadrzu nie tylko pomysły na ruchowe zabawy dla dzieci, ale również propozycje dla małych artystów. Podpowiadamy, jakie cuda można wyczarować podczas wspólnego popołudnia z maluchem!
 • Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

  Wiosna nieustannie dostarcza inspiracji dla kreatywnych zabaw dla dzieci. Rodzice lub opiekunowie często nie zdają sobie sprawy, że materiały, które znajdujemy w naszych domach, mogą wspierać plastyczną aktywność przedszkolaka.
 • 4 propozycje zabaw plastycznych na wiosnę

  4 propozycje zabaw plastycznych na wiosnę

  Za oknem mamy wiosnę – czas więc, by zawitała także do dziecięcych rysunków i prac plastycznych. Przygotowaliśmy propozycje zabaw, które na pewno spodobają się małemu artyście.
 • Wiosenne zabawy plastyczne dla kilkulatków

  Wiosenne zabawy plastyczne dla kilkulatków

  W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna! Czas więc, by zagościła także w pomysłach na zabawy dla dzieci. Dzięki nim pokój malucha zamieni się w radosny kącik pełen kwiatów.
 • Obserwujemy nadejście wiosny!

  Obserwujemy nadejście wiosny!

  Obserwacja zjawisk pogody, świata zwierząt i roślin, wody i gleby jest bardzo ważna dla edukacji w pierwszych latach życia. Będzie to świetny punkt wyjścia dla zabaw budzących kreatywność przedszkolaków.
 • Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w grudniu

  Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w grudniu

  Grudzień to chyba najbardziej lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. Dzięki Świętom dorośli mają więcej czasu, który mogą wykorzystać na zabawę ze swoimi pociechami. Dla szukających pomysłów na kreatywne zabawy dla dzieci, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.