Wiadomości związane z hasłem "moje dziecko idzie do przedszkola"

 • 5 rzeczy niezbędnych w przedszkolu

  5 rzeczy niezbędnych w przedszkolu

  Zbliża się wrzesień i wiele kilkulatków pójdzie już do przedszkola. Każdy maluch, który staje się przedszkolakiem, musi mieć skompletowaną wyprawkę. Podpowiadamy, co powinno się w niej znaleźć.
 • brak_foto

  Przedszkole blisko domu?

  Piszę z pytaniem o wybór przedszkola. Mam problem: niedawno przeprowadziliśmy się z całą rodziną na wieś (około 40 km od dużego miasta). W następnym roku moje dziecko będzie szło do przedszkola i zastanawiam się które wybrać - to blisko domu, czy w dużym mieście? Przeciwko temu pobliskiemu świadczy fakt, iż jego wyposażenie jest skromniejsze, mniejszy wybór zajęć dodatkowych i znajduje się w budynku szkoły podstawowej. W mieście mam poleconą placówkę i wiem, że moje znajome są zadowolone. Ale problem polega na tym, że musiałabym codziennie dowozić dziecko te 40 km, a oboje z mężem pracujemy w domu! Teraz zastanawiam się, czy wybór idealnego przedszkola jest takie ważne?
 • Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola

  Mamy początek września i wiele dzieci ma już za sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Pewnie nie wszystko poszło gładko i wielu rodziców zastanawia się jak przyzwyczaić dziecko do przedszkola. Przygotowaliśmy kilka rad dla rodziców maluchów, które nie mogą poradzić sobie z nową sytuacją. Pomożemy dziecku odnaleźć się w przedszkolnej rzeczywistości.
 • brak_foto

  Wyprawka przedszkolaka

  Od września nasza córeczka po raz pierwszy idzie do przedszkola. Jak powinnam przygotować tak zwaną wyprawkę?
 • Przedszkolny start - bo przedszkole uczy, bawi nas

  Przedszkolny start - bo przedszkole uczy, bawi nas

  Wielu rodziców przeżywa dylemat wyboru- zostawić dziecko w domu pod troskliwą opieką babci, zatrudnić nianię czy może posłać dziecko do przedszkola? Nie ma jednej doskonałej recepty, uniwersalnej dla wszystkich dzieci – twierdzi psycholog Małgorzata Gąsecka.
 • Dziecko idzie do przedszkola

  Dziecko idzie do przedszkola

  Po ukończeniu trzeciego roku życia znaczna liczba dzieci zaczyna uczęszczać do przedszkola. W tym momencie rozpoczyna się dramat dorosłych i ich pociech. Rodzice lub dziadkowie muszą patrzeć na rozpaczające dziecko i mimo to odprowadzać je do przedszkola. Są przekonani, że tak trzeba, bo malec wiele skorzysta. Jeżeli rozpacz dziecka trwa dłużej, zaczynają mieć wątpliwości, a nawet rezygnują z posłania go do przedszkola. Każda nowa sytuacja, wobec której stajemy, budzi w nas lęk i niepewność.