Wiadomości związane z hasłem "nadpobudliwość u dzieci"

 • NADPOBUDLIWOŚĆ PSYCHORUCHOWA

  NADPOBUDLIWOŚĆ PSYCHORUCHOWA

  Nadpobudliwość psychoruchowa rozumiana medycznie, oznacza zespół nadpobudliwości psychoruchowej, czyli zespół hiperkinetyczny, będący schorzeniem mającym charakterystyczne objawy i wymagającym odpowiedniego leczenia. W dużym uproszczeniu, można nadpobudliwość sprowadzić do odmiennej pracy mózgu, która uniemożliwia dziecku kontrolowanie swych zachowań, a więc także kontrolowanie uwagi i ruchów.
 • Zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej zwany jest też zespołem hiperkinetycznym. W literaturze angielskiej i amerykańskiej często pojawia się skrót ADHD (Attention Deficyt Hyperactivity Disorder).
 • Nadpobudliwość psychoruchowa wśród dzieci

  Nadpobudliwość psychoruchowa wśród dzieci

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej i deficytu uwagi, znany jako ADHD stanowi jedno z najpowszechniejszych zaburzeń wśród dzieci. Zaburzenie to charakteryzuje się brakiem uwagi, nadczynnością i nadmierną impulsywnością.
 • Osiem rad dla rodziców dzieci nadpobudliwych

  Osiem rad dla rodziców dzieci nadpobudliwych

  Są maluchy, które nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, trudno się im skupić, zbyt gwałtownie reagują na uwagi rodziców. One nie są jednak świadomie niegrzeczne - problemem tych dzieci jest nadpobudliwość.