Wiadomości związane z hasłem "najlepsze książki dla dzieci"

 • Przed nami cuda i widy, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

  Przed nami cuda i widy, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

  Kraków, jedyne polskie Miasto Literatury UNESCO, to centrum literackiego życia festiwalowego. Za nami jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Conrada goszczącego wiele ważnych nazwisk światowej sceny literackiej. Przed nami kolejne atrakcje, tym razem skierowane do młodszego grona czytelników. 20 listopada rozpoczyna się Festiwal Literatury dla Dzieci!
 • Premiera książki: „Nela na Kole Podbiegunowym”

  Premiera książki: „Nela na Kole Podbiegunowym”

  Po raz pierwszy Nela w zimowej aurze! Na rynek trafia właśnie najnowsza, szósta już książka autorstwa Neli Małej Reporterki – „Nela na Kole Podbiegunowym”. Dla wszystkich fanów małej podróżniczki, którzy przywykli do jej tropikalnych wypraw, nowa pozycja będzie na pewno dużą niespodzianką.
 • Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela Mała Reporterka odkrywa tajemnice świata

  Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka na świecie, która szturmem podbiła serca polskich dzieci. Dziewczynka zwiedza najdalsze zakątki kuli ziemskiej, czego efektem są wspaniałe reportaże. Już niedługo premiera jej najnowszej książki zatytułowanej „Nela i tajemnice świata”.
 • Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Od piątku na ekranach kin możemy oglądać film Merida Waleczna . W związku z premierą Wydawnictwo Egmont przygotowało trzy ciekawe opowieści o przygodach rudowłosej buntowniczki! Już wkrótce na rynku pojawią się dwa audiobooki z książką i kartonowa książeczka dla najmłodszych.
 • Święto dinozaurów

  Święto dinozaurów

  26 lutego obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura upamiętnia wszystkich dawnych władców lądów i wód, zarówno tych łagodnych jak i groźnych. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, Wydawnictwo Egmont przygotowało wiele ciekawych propozycji.
 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

  Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten miś o bardzo małym rozumku już od wielu lat jest przyjacielem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wydawnictwo Egmont już ponad dwadzieścia lat wydaje książki, czasopisma oraz audiobooki, które przybliżają postać Puchatka i jego przyjaciół.
 • Czułe czytanki z Egmontem

  Czułe czytanki z Egmontem

  Wydawnictwo Egmont i Czuły Barbarzyńca zapraszają w niedzielę 30 października dzieci oraz ich rodziców na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki Kiedy, kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór . Opowieść ta pomoże rodzicom znaleźć odpowiedź na dziecięce pytania, które często dotyczą bardzo trudnych spraw.
 • Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

  Odbiór utworów literackich przez dzieci w wieku przedszkolnym

   Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie silnie oddziałuje literatura piękna. Literatura dla dzieci w tym wieku to taki rodzaj sztuki, który jest przekazywany odbiorcom, czyli dzieciom, przede wszystkim za pośrednictwem rodziców, nauczycieli, aktorów. Przedszkole stwarza swoim wychowankom różnorodne możliwości obcowania z literaturą piękną. Siła jej oddziaływania zależna jest jednak od kultury żywego słowa reprezentowanej przez nauczycielkę i przyswajanej przez dzieci.
 • Rola książki w życiu dziecka przedszkolnego

  Rola książki w życiu dziecka przedszkolnego

  Warunki życia współczesnej rodziny sprawiają, że coraz mniej czasu rodzice i dzieci spędzają razem przy wspólnej zabawie. Dorośli zaabsorbowani pracą zawodową i obowiązkami domowymi często wykorzystują telewizję i komputer jako sposób na zajęcie dzieci. Odpowiednio dobrane programy mogą być niewątpliwie cennym źródłem wiedzy o świecie.
 • Wędrówki przedszkolaków z Pyzą

  Wędrówki przedszkolaków z Pyzą

  W swojej długoletniej pracy pedagogicznej przekonałam się, jak ogromną rolę odgrywa w rozwoju i edukacji dziecka literatura dla dzieci, czytana systematycznie i wykorzystywana w celu aranżowania sytuacji wychowawczo-edukacyjnych przez nauczyciela w przedszkolu.
 • Zalety głośnego czytania dzieciom

  Zalety głośnego czytania dzieciom

  Głośne czytanie, to wspaniały wynalazek, jest proste, nie potrzebujemy tytułów naukowych ani drogiego sprzętu. Książki można wypożyczyć, wymienić z rodzicami starszych dzieci, kupić. Zawsze jednak powinniśmy zwrócić baczną uwagę na treść książki, przyjrzeć się jej walorom językowym oraz przesłaniom, jakie niesie.