Wiadomości związane z hasłem "nauka pisania literek dla dzieci"

 • Dziecko leworęczne uczy się pisać

  Dziecko leworęczne uczy się pisać

  Chociaż minęły czasy, gdy dzieci leworęczne niemal na siłę uczono pisania prawą ręką, to wystarczy takiemu dziecku pozwolić na wykonywanie zadań manualnych i graficznych preferowaną, a więc wybraną przez siebie ręką. Niezbędne jest wspieranie rozwoju psychoruchowego dziecka leworęcznego oraz zwrócenie szczególnej uwagi na trudności, jakie stwarza mu sytuacja życia w „praworęcznej cywilizacji” – czyli życia przystosowanego dla osób praworęcznych.
 • brak_foto

  Przygotowanie do nauki pisania

  Jestem tatą trzylatka. Co prawda synek ma jeszcze trochę czasu zanim pójdzie do szkoły, jednak chciałbym wiedzieć jakie zabawy przygotują go do nauki pisania. Chciałbym zainteresować synka kolorowaniem i rysowaniem, ale nie wykazuje on większych chęci do tych czynności. Zastanawiam się czy to nie spowoduje, że później w przedszkolu i szkole nie będzie wyraźnie pisał. Czy może są jakieś ćwiczenia albo zabawy, które go do tego przygotują?
 • Nauka literek dla przedszkolaków

  Nauka literek dla przedszkolaków

  W dzienniku "Rzeczpospolita" możemy przeczytać, że wiele przedszkolanek uznaje naukę literek dla przedszkolaków za zakazaną! Skąd wzięło się to przekonanie?
 • Wyrabianie gotowości dziecka do nauki pisania

  Wyrabianie gotowości dziecka do nauki pisania

  Pisanie to niewątpliwie podstawowa umiejętność potrzebna dziecku, aby mogło rozpocząć naukę w szkole. Zanim dziecko zacznie sprawnie wykorzystywać tę umiejętność ma przed sobą długą drogę.