Wiadomości związane z hasłem "nauka poprzez zabawę"

 • Wyrabianie gotowości dziecka do nauki pisania

  Wyrabianie gotowości dziecka do nauki pisania

  Pisanie to niewątpliwie podstawowa umiejętność potrzebna dziecku, aby mogło rozpocząć naukę w szkole. Zanim dziecko zacznie sprawnie wykorzystywać tę umiejętność ma przed sobą długą drogę.
 • Zabawa podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym

  Zabawa podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym

  Zabawa jest formą aktywności człowieka. Pojawia się w różnych fazach jego rozwoju i różną pełni w nich rolę. Przyczyniając się do jego rozwoju, sama także temu rozwojowi podlega. Prawdziwa zabawa, czyli stworzona przez dziecko od początku do końca występuje w wieku przedszkolnym, który nazywany bywa czasami po prostu wiekiem zabawy.
 • Edukacja europejska w przedszkolu

  Edukacja europejska w przedszkolu

  Mimo moich wcześniejszych oporów co do wprowadzania tak trudnej tematyki naszym milusińskim już na początku przekonałam się, że dzieci bardzo chętnie  poznają nowe dla nich zwyczaje a w szczególności, gdy kończą się degustacją, np. w formie szwedzkiego stołu.
 • Wprowadzenie dzieci w świat pisma

  Wprowadzenie dzieci w świat pisma

  Od najwcześniejszych lat swego życia małe dzieci w czasie poznawania otaczającego je świata napotykają słowo drukowane, które je zaciekawia tak samo, jak wszystkie inne rzeczy z jego najbliższego otoczenia. Wiek przedszkolny jest okresem uczenia się okazjonalnego.