Wiadomości związane z hasłem "nowe technologie a rozwój dzieci"

 • Aplikacje dla dzieci, które warto znać

  Aplikacje dla dzieci, które warto znać

  Coraz częściej w polskich szkołach w klasach I–III na lekcjach pojawiają się tablety, a nauczyciele oswajają się z kolejnymi ciekawymi aplikacjami. Zmienia się polski uczeń i zmienia się szkoła, która coraz częściej wykorzystuje nowoczesne narzędzia TIK. Poniżej zaprezentuję kilka moich ulubionych narzędzi.
 • Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem? Wytyczne WHO

  Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem? Wytyczne WHO

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała wytyczne dotyczące aktywności fizycznej, snu oraz czasu spędzanego przed ekranami (TV, komputerów i innych) dla dzieci poniżej 5 lat. Jednocześnie WHO zaznacza, że nawyki dotyczące trybu życia kształtują się już na wczesnym etapie życia. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na zachowania przedszkolaków. Sprawdź, ile czasu Twoje dziecko powinno spać, być aktywne w ciągu dnia, a ile spędzać przed ekranem TV, komputera albo smartfona.
 • Wady postawy a używanie smartfonów przez dzieci. Syndrom SMS-owej szyi

  Wady postawy a używanie smartfonów przez dzieci. Syndrom SMS-owej szyi

  Pozwalasz dziecku używać smartfona? Okazuje się, że nauka właściwego korzystania z sieci nie wystarczy. Niewłaściwe używanie smartfonów może powodować... wady postawy. Przeczytaj, czym jest syndrom SMS-owej szyi i jaki ma związek używanie smartfonów przez dzieci z wadami postawy.
 • Czy dzieci w wieku przedszkolnym powinny używać nowych technologii?

  Czy dzieci w wieku przedszkolnym powinny używać nowych technologii?

  To, że już najmłodsze dzieci przejawiają zainteresowanie smartfonami, tabletami i innymi nowoczesnymi sprzętami, nie jest dla nikogo nowością. Maluchy często obsługują takie urządzenia lepiej niż seniorzy, a nawet niektórzy dorośli. Zupełnie inną kwestią jest to, czy faktycznie dzieci w wieku przedszkolnym powinny regularnie korzystać z komórek i tabletów?
 • Niewinne surfowanie po sieci prawdziwym zagrożeniem dla przedszkolaków

  Niewinne surfowanie po sieci prawdziwym zagrożeniem dla przedszkolaków

  Każdy rodzic pragnie chronić swoje pociechy przed czyhającymi na nie zagrożeniami. W czasach tak dobrze rozwiniętego Internetu, opiekunowie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że nadmierna aktywność maluchów w sieci niesie za sobą szereg poważnych problemów. Jak ich uniknąć?
 • Szkodliwy wpływ nowych technologii na rozwój dzieci poniżej drugiego roku życia

  Szkodliwy wpływ nowych technologii na rozwój dzieci poniżej drugiego roku życia

  Kiedy na świecie pojawia się jakieś urządzenie, wzbudza ono zazwyczaj sporo emocji. Twórcy nowych technologii nie zapominają o najmłodszych użytkownikach - dostosowane do wieku maluchów, proste w obsłudze aplikacje, gry, czy programy z bajkami powoli zastępują inne formy rozrywki takie jak kredki, książki, czy zwykłą telewizję. Zastanówmy się jednak, czy nasze dzieci powinny rodzić się z 'tabletem w dłoni' i czy swobodny dostęp do elektroniki korzystnie wpływa na ich zdrowie?