Wiadomości związane z hasłem "obowiązek szkolny"

 • brak_foto

  Zerówka

    Dzień dobry. Mój syn od 3 lat uczęszcza do przedszkola integracyjnego (ma orzeczenie). Poszedł tam jako 3-latek, jednak z niewiadomego dla mnie powodu pani dyrektor przydzieliła go do grupy 4-latków. Teraz dzieci z jego grupy kończą 7 lat i idą do szkoły, a mojego dziecka pani dyrektor nie chce przyjąć od września do przedszkola. Twierdzi, że w grupie z jego rocznikiem nie ma miejsc. Czy ma takie prawo? Jest to jedyne przedszkole integracyjne w mojej okolicy. Drugie, nieintegracyjne, jest obok mojego domu i rozważałam przeniesienie tam synka, jednak powiedzieli mi, że mają już pełną listę i nikogo więcej nie mogą przyjąć. Czy może być tak, że ani jedno ani drugie przedszkole nie przyjmie mi dziecka, skoro kończy w tym roku 6 lat i obowiązuje go obowiązek szkolny? Pozdrawiam.
 • Powraca temat sześciolatków w szkole!

  Powraca temat sześciolatków w szkole!

  Internetowe wydanie dziennika „Rzeczpospolita” informuje, że w przyszłym roku sześciolatki mogą nie iść do pierwszej klasy! W planach jest bowiem nowelizacja ustawy o systemie oświaty.
 • Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Jak informuje GazetaPrawna.pl jeżeli rodzice nie zdecydują się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły i zostawią je w przedszkolu, zajmie ono miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Czy zatem zatem trzylatki w przedszkolu nie znajdą miejsca?