Wiadomości związane z hasłem "opieka nad dzieckiem do lat 3"

 • W Lublinie jest za mało miejsc w żłobkach!

  W Lublinie jest za mało miejsc w żłobkach!

  „Kurier Lubelski” alarmuje: w Lublinie jest zbyt mało miejsc w publicznych żłobkach. W internetowym wydaniu dziennika czytamy, że w kolejce na przyjęcie czeka już kilkaset maluchów.
 • brak_foto

  Opieka nad dziećmi bez zakwaterowania

  Tytuł jest tematem mego pytania. Od 3 lat jestem opiekunem dziennym dla dzieci do lat 3. Niestety bardzo nie odpowiadają mi warunki umowy zlecenia. Jest to forma bardzo krzywdząca opiekuna pracującego, ale dla rodziców cudowne rozwiązanie. Opiekę sprawuję w swoim mieszkaniu spełniając warunki ustawy. Wymogi, które musi spełnić żłobek i klub dziecka mnie nie obowiązują. Chciałabym założyć swoją działalność, ale lokum nie spełnia warunków sanepidu i p. poż.. czy forma opieki nad dzieckiem może tak się nazywać? Czy ominę przepisy? Czy możecie mi doradzić w tej kwestii - może znacie podobne rozwiązanie?
 • Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie jest dla rodziców łatwa. Kolejną trudnością może być fakt rozstania z maluchem. Jak odpowiednio do tego przygotować nie tylko dziecko, ale i siebie?
 • Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Wiele mam, które decydują się na powrót do pracy, staje przed pytaniem, jaka będzie najlepsza opieka dla malucha. Czy zapisywać dziecko do żłobka? Przedstawiamy zalety takiej formy opieki.
 • W żłobkach brakuje miejsc dla dzieci?

  W żłobkach brakuje miejsc dla dzieci?

  W "Rzeczpospolitej" czytamy, że chociaż żłobków z roku na rok przybywa, to wciąż jest w nich zbyt mało miejsc. Zatem nie wszystkie maluchy mogą skorzystać z opieki w placówkach, co zmusza rodziców do szukania innych rozwiązań. Jaki jest tego powód? 
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • Ustawa żłobkowa

  Ustawa żłobkowa

  Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech z dnia 4 lutego 2011 roku, zwana ustawą żłobkową, jest dziełem którego utworzeniu przyświecały cele ustanowienia lepszych warunków dla rozwoju systemów opieki nad małymi dziećmi, a także podniesienia standardów ich już istniejących form.