Wiadomości związane z hasłem "pomysły na zabawy dla dzieci"

 • 4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.
 • Święta w przedszkolu styczeń-czerwiec

  Święta w przedszkolu styczeń-czerwiec

  Poszukujesz inspiracji do zajęć w przedszkolu? Zaplanuj część z nich zgodnie z kalendarzem świąt - zarówno tych typowych, jak i mniej znanych! Przedstawiamy spis świąt od stycznia do czerwca, wraz z linkami do ciekawych scenariuszy, kolorowanek, artykułów i innych pomocy. Zobacz, jakie święta obchodzić z dziećmi w przedszkolu!
 • Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Przedszkola otwarte w wakacje często organizują plan dnia nieco inaczej, niż w ciągu roku szkolnego - ze względu na mniejszą ilość dzieci czy też pobyty czasowe dzieci “z zewnątrz”. Jakie tematy warto wtedy poruszyć na zajęciach? Przedstawiamy 15 inspiracji na kreatywne zajęcia na wakacje w przedszkolu.
 • W co się bawić z przedszkolakiem? Kreatywne zabawki za niską cenę

  W co się bawić z przedszkolakiem? Kreatywne zabawki za niską cenę

  Dzieci w wieku przedszkolnym mają tendencję do szybkiego nudzenia się tematem albo jakąś czynnością. Dlatego niektóre zabawki, choć wyproszone ze łzami w oczach, lądują po kilku dniach w kącie. Warto więc postawić na kreatywne zabawki za niską cenę - takie, które można wykorzystać na różne sposoby! Zobacz, w co bawić się z przedszkolakiem, wykorzystując ogólnodostępne, tanie przedmioty.
 • 5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, warto przebudzić z zimowego odrętwienia całą rodzinę. Najlepszym sposobem będą ciekawe zabawy, w które można zaangażować zarówno mniejsze dzieci, te trochę starsze oraz dorosłych. Przygotowaliśmy kilka przykładowych propozycji.
 • 4 sprawdzone zabawy na kinderbal

  4 sprawdzone zabawy na kinderbal

  Przed nami gorący czas karnawału. Nie tylko dorośli mogą urządzać sobie spotkania z przyjaciółmi. Warto pozwolić dzieciom zaprosić kolegów i urządzić im wyjątkowy bal, na którym oczywiście nie może zabraknąć ciekawych zabaw.
 • 6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  Codzienne spacery z dzieckiem to jeden ze sposobów na wzmacnianie jego odporności oraz wspieranie rozwoju. To również czas, który można spędzić sam na sam ze swoją pociechą. Co zrobić, aby maluch z niecierpliwością czekał na wspólne wyjścia? Wystarczy zaproponować ciekawe zabawy dla najmłodszych!
 • Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Szukasz pomysłu na weekend z dzieckiem? Zabierz je tam, gdzie czeka wesoła zabawa, dzięki której maluch poszerzy swoje horyzonty. Przedstawiamy pięć wybranych miejsc, gdzie dobrze będą się czuć zarówno dzieci, jak i rodzice.
 • Budujemy dom, czyli zabawy techniczne dla przedszkolaków

  Budujemy dom, czyli zabawy techniczne dla przedszkolaków

  Dom to nie tylko dach nad nad głową, ale miejsce, z którym się utożsamiamy. Umiejętność konstruowania własnego domu jest przenoszona z pokolenia na pokolenie we wszystkich kulturach świata od zarania dziejów. Warto zapoznać z tym zagadnieniem także przedszkolaki, co może być ciekawym pomysłem na zajęcia lub zabawy w domu.
 • Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Jak zrobić ceramiczne zwierzątka z dzieckiem?

  Zabawy plastyczne to świetny sposób na to, by dzieci ćwiczyły swoją sprawność manualną. Najprostszą techniką, jaką można im zaproponować, jest formowanie z gliny. Dzięki tej metodzie da się uzyskać różnej wielkości miseczki – wystarczy posklejać je ze sobą, aby powstał wspaniały ceramiczny zwierzyniec.
 • Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Jesienna pogoda w kratkę czasem uniemożliwia dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu ciekawe pomysły na zabawy dla dzieci, które uatrakcyjnią czas spędzany w domu.