Wiadomości związane z hasłem "pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci"

 • 4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.
 • Proste kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

  Proste kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

  Szukasz pomysłów na to, jak zrobić z dziećmi karki świąteczne? Wybieraj proste kształty, z którymi poradzą sobie nawet maluchy! Wycięte z wzorzystego papieru, w połączeniu z różnymi ozdobami, będą wyglądały bardzo efektownie.
 • 10 jesiennych inspiracji na prace plastyczne dla dzieci

  10 jesiennych inspiracji na prace plastyczne dla dzieci

  Jesień daje wiele inspiracji do zajęć z dziećmi. W słoneczne dni można wyjść na spacer i zbierać złote i brązowe dary natury, zaś w te wietrzne i deszczowe - tworzyć ze zbiorów prace plastyczne! Poszukujesz pomysłów na zajęcia z dziećmi? Przedstawiamy 10 jesiennych inspiracji na prace plastyczne dla dzieci.
 • Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna ma bardzo duży wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Nie tylko rozwija ona wrażliwość, kształtuje poczucie estetyki, ale jest też formą ćwiczeń motoryki małej. Dodatkowo swobodna ekspresja plastyczna pomaga w regulacji emocji: rozładowuje napięcia, pełni funkcję kompensacyjną oraz wzbudza pozytywne emocje. Przemyślane prowadzenie edukacji plastycznej w żłobku ma więc bardzo duże znaczenie. Zadania powinny inspirować dzieci, pobudzać do kreatywnego działania i zaznajamiać je z różnymi technikami. Sprawdź nasze propozycje na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata.
 • Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Przedszkola otwarte w wakacje często organizują plan dnia nieco inaczej, niż w ciągu roku szkolnego - ze względu na mniejszą ilość dzieci czy też pobyty czasowe dzieci “z zewnątrz”. Jakie tematy warto wtedy poruszyć na zajęciach? Przedstawiamy 15 inspiracji na kreatywne zajęcia na wakacje w przedszkolu.
 • Zabawy plastyczne na jesienną słotę

  Zabawy plastyczne na jesienną słotę

  Jesień często kojarzy się z szarością, deszczem i smutkiem. Dzięki pomysłom na jesienne zabawy plastyczne każda przedszkolna sala i pokój dziecka będą tętnić życiem i kolorami. Sprawdźcie sami!
 • Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

  Jesienna pogoda w kratkę czasem uniemożliwia dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu ciekawe pomysły na zabawy dla dzieci, które uatrakcyjnią czas spędzany w domu.
 • Skrzydlaci goście, czyli plastyczne zabawy na wiosnę

  Skrzydlaci goście, czyli plastyczne zabawy na wiosnę

  Chociaż za oknem jest coraz cieplej, prawdziwej wiosny nadal nie widać. Aby umilić maluchom oczekiwanie na naprawdę ciepłe dni, można zaproponować im zabawy plastyczne z wykorzystaniem miłych w dotyku tkanin oraz włóczki!
 • Przedszkolaki tworzą świąteczne anioły

  Przedszkolaki tworzą świąteczne anioły

  Wykonane przez dzieci anioły będą wspaniałymi bożonarodzeniowymi dekoracjami i ozdobami kartek z życzeniami. Warto już teraz pomyśleć o ich przygotowaniu, a za najlepszą inspirację posłuży opowieść o młodych artystach tworzących anielskie prace plastyczne.
 • Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

  Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

  Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości.
 • Systematyka technik plastycznych

  Systematyka technik plastycznych

  Jeżeli chcemy, aby dzieci podejmowały działania plastyczne, trzeba wyposażyć je w środki techniczne i materiały do tworzenia. Ciekawość, zainteresowanie i przyjemność wypływająca z faktu działania będą stwarzać motywacje do coraz to nowych wysiłków.