Wiadomości związane z hasłem "porady dla rodziców"

 • Współpraca między rodzicami a nauczycielami pracującymi w przedszkolach

  Współpraca między rodzicami a nauczycielami pracującymi w przedszkolach

  Współpraca między rodzicami a nauczycielami pracującymi w żłobkach i przedszkolach to temat trudny dla obu stron. Zarówno jedna grupa, jak i druga ma własne wizje, oczekiwania. W swojej codziennej pracy spotykam się z naprawdę różnymi historiami oraz komentarzami. Teoretycznie każda ze stron chce dobrze i dobro dziecka jest priorytetem, a jednak pojawia się całkiem sporo zgrzytów na tej linii. Przed napisaniem tego artykułu zadałam grupie Mam pytanie o to, jakie trudności we wzajemnym kontakcie widzą i doświadczają zarówno jako rodzice, jak i jako nauczyciele. Otrzymałam dość dużo odpowiedzi, dlatego powołując się na nie, chciałabym pokazać w tym artykule jak ta relacja „powinna” wyglądać.
 • Trudne poranki. Jak zachęcić dziecko do rannego wstawania?

  Trudne poranki. Jak zachęcić dziecko do rannego wstawania?

  Trudne poranki to u Was norma? Dziecko nie chce wstać, z grymaszeniem siada do śniadania, w drodze do przedszkola płacze, a Ty notorycznie się spóźnisz do pracy… Masz wrażenie, że rano na nic nie masz czasu? Przeczytaj, jak zachęcić dziecko do rannego wstawania oraz jak zorganizować poranki, by szybko zebrać się do przedszkola!
 • Adaptacja w żłobku. Jak przygotować dziecko na rozstanie z mamą

  Adaptacja w żłobku. Jak przygotować dziecko na rozstanie z mamą

  Twoje dziecko idzie do żłobka? To niemała rewolucja dla całej rodziny; przyzwyczaić się do nowej sytuacji będzie musiał nie tylko maluch, ale i rodzice! Jak więc przygotować dziecko na rozstanie z mamą? Podpowiadamy co zrobić, by adaptacja w żłobku przebiegła łatwiej: i dla dziecka, i dla mamy.
 • 6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  Wakacje rozpoczęte… ale czy dla wszystkich? Wiele przedszkoli w okresie letnim funkcjonuje tak samo, jak w ciągu roku szkolnego; a nawet, jeśli placówki mają przerwę wakacyjną - nie wszyscy rodzice mają wtedy urlop. Choć więc słońce grzeje, a biura turystyczne kuszą propozycjami, nie zawsze znajdzie się moment na złapanie oddechu. Co zrobić, by pomimo braku urlopu dwa najbliższe miesiące nam nie umknęły? Sprawdź 6 pomysłów na sprawienie, by to lato stało się niezapomniane!
 • Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawa w wieku przedszkolnym jest ważna dla rozwoju dziecka. W przedszkolach wykorzystuje się różne metody również w celu edukowania maluchów. Wielu rodzicom zabawa z dzieckiem kojarzy się tylko z czasem spędzonym wśród misiów na dywanie lub na placu zabaw. A dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych znalezienie czasu bywa wyzwaniem... Czy słusznie? Przecież elementy zabawy można włączać również w innych sytuacjach! Zobacz, jak łączyć zabawę i wspólne spędzanie czasu z obowiązkami domowymi lub z odpoczynkiem.
 • 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  Mając dzieci często okazuje się, że doba… nagle staje się za krótka. Pogodzenie kilku ról życiowych: mamy, żony, przyjaciółki, pracownika - może powodować, że zawsze na coś brakuje czasu. Przedstawiamy 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą!
 • Ostanie wiosenne spotkanie z Targami Przedszkolaka za nami

  Ostanie wiosenne spotkanie z Targami Przedszkolaka za nami

  W dniach 19 - 20 maja 2012 r. we Wrocławiu odbyło się już ostatnie z wiosennych spotkań z przedszkolakami. Podczas dwóch dni trwania targów Halę Stulecia odwiedziło blisko 4300 rodziców oraz dzieci aby zapoznać się z ofertą aż 47 wystawców.