Wiadomości związane z hasłem "problemy w przedszkolu"

 • brak_foto

  Opłaty za przedszkole

  Szanowni Państwo! Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie kwestii związanej z nowym sposobem naliczania opłat za przedszkola, mianowicie: Od września b.r. mój syn zaczął uczęszczać do przedszkola. Zgodnie z nową ustawą 5 godzin dziennego pobytu dziecka w przedszkolu ma być dla rodziców bezpłatnych, natomiast każda następna płatna wg stawki ustalonej przez samorząd. Wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku, iż nasze dziecko będzie przebywać w przedszkolu właśnie 5 godzin dziennie - w godzinach 8:00 - 13:00, ponieważ akurat o godzinie 13:00 mamy możliwość odbierania go z przedszkola, natomiast ze względu na wiek (4 lata) uznaliśmy, że 5 godzin dziennie to będzie najbardziej odpowiedni czas pobytu dziecka w przedszkolu. Niestety w momencie podpisywania umowy z przedszkolem zostaliśmy zmuszeni przez panią dyrektor do zadeklarowania nie 5 tak jak ustaliliśmy wspólnie z żoną, a aż 7 godzin dziennie (czyli 8:00 - 15:00). W przeciwnym wypadku pani dyrektor przedszkola nie podpisałaby z nami umowy, jednocześnie odsyłając nasze dziecko do innej placówki. Pytanie brzmi - czy takie praktyki są zgodne z prawem i ustawą? Czy istnieje jakiś przepis ustalający minimalną ilość godzin jaką dziecko musi przebywać w przedszkolu? Uprzejmie proszę o odpowiedź i wyjaśnienie powyższych kwestii.
 • Prawa dziecka w przedszkolu

  Prawa dziecka w przedszkolu

  Przedszkole to miejsce, w którym dziecko nabywa wiele umiejętności, rozwija swoje talenty oraz wchodzi w pierwsze relacje interpersonalne z licznymi rówieśnikami. Przedszkole to także instytucja, która wprowadza podopiecznych w świat ich praw. Każdy rodzic che chronić swoje dziecko i zapewnić mu spokojny i harmonijny rozwój dlatego też powinien znać prawa dziecka w przedszkolu.
 • brak_foto

  Problemy w przedszkolu

  Bardzo trudno o takich rzeczach pisać, ale się zdarzają. Moja córka jest dosyć energicznym dzieckiem. Ostatnio, gdy zaprowadziłam ją do przedszkola, nie chciała wejść. Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilka razy z rzędu, tak w przeciągu tygodnia. Zaniepokoiło mnie to, więc zapytałam czy coś się stało, czy z kimś się pokłóciła. Odpowiadała, że nie. Zapytałam, więc wychowawczynię, czy nic się nie wydarzyło, a może zaobserwowała coś, co mogło mieć wpływ na takie zachowanie Mariki. Po dwóch dniach córeczka powiedziała, że nie pójdzie do przedszkola, bo nie chce spać, a jak się będzie kręcić na leżaczku to dostanie klapsa. Powiedziałam, że nie można bić i pani też nie bije. Marika powiedziała, że pani daje jej klapsa, bo się kręci. Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Jak przeprowadzić rozmowę z wychowawcą?
 • Komunikacja w przedszkolu

  Komunikacja w przedszkolu

  Proces komunikowania odbywa się na różnych poziomach, z wykorzystaniem różnorodnych środków i wywołuje rozmaite skutki, nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zawsze jednak wymusza jakąś reakcję, nawet jeśli jest nią jej brak.
 • Problemy przystosowania dziecka do życia w przedszkolu

  Problemy przystosowania dziecka do życia w przedszkolu

  Przystosowanie to mechanizm, z którego korzystamy przez całe życie. Dla jego sprawnego działania bardzo ważne są doznania i doświadczenia pierwszych kontaktów z szerszym środowiskiem społecznym w dzieciństwie. Przedszkole jako intencjonalnie organizowane środowisko edukacyjne musi zadbać w pierwszej kolejności o dobre przystosowanie dzieci do życia w tej społeczności.