Wiadomości związane z hasłem " procedura awansu zawodowego"

 • Stopnie awansu zawodowego nauczyciela 2019

  Stopnie awansu zawodowego nauczyciela 2019

  Zasady uzyskania odpowiednich stopni awansu zawodowego określone są w Karcie Nauczyciela. W związku z nowelizacją niektóre z nich zmienią się wraz z początkiem września 2019 r. Sprawdź, jakie są stopnie awansu zawodowego nauczyciela i jakie są aktualne warunki uzyskania kolejnych stopni.

 • brak_foto

  Tytuł licentata wystarczy do awandu zawodowego?

  Witam, Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego nauczyciela wychowania przedszkolnego. Czy licencjat jest wystarczającym wykształceniem aby zdobyć awans zawodowy? Czy jest wymagany stopień mgr?

 • brak_foto

  Zasady awansu zawodowego w przedszkolach niepublicznych.

  Mam skończony licencjat z ew z wp. Pracuje na stanowisku "pomoc nauczyciela" od 2004 roku w przedszkolu niepublicznym (mam umowę na czas nieokreślony). Przez te lata pracy często wykonywałam obowiązki nauczyciela, a od września 2012 roku mam przydzieloną mieszaną grupę 3 i 4 latków i prowadzę regularne zajęcia. Chcę poprosić dyrektorkę o zmianę umowy z "pomoc nauczyciela" na "nauczyciela" i rozpocząć realizację awansu zawodowego od przyszłego roku. Czy do zmiany umowy i zaczęcia realizacji awansu wystarczy mi licencjat? Jakie jest wynagrodzenie i ile godzin pracuje nauczyciel w przedszkolach niepublicznych? Proszę o odpowiedź jak to wygłada formalnie, a jak w rzeczywistości. Dziękuję:)