Wiadomości związane z hasłem "projekt edukacyjny w przedszkolu"

 • Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  20 września 2019 roku startuje II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracamy w nim uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja „Lubimy Działać” walczy ze smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, gdzie przebywają najmłodsi. Udział w programie jest bezpłatny, a do rejestracji zapraszamy przedszkola z całej Polski!
 • Zima w przedszkolu - projekt edukacyjny

  Zima w przedszkolu - projekt edukacyjny

  Celem niniejszego projektu jest poszerzenie i wzbogacenie treści programowych o zagadnienia z zakresu edukacji zdrowotnej, a także zaspokojenie narastającego zaciekawienia światem wykazywanego przez dzieci przedszkolne, które są coraz baczniejszymi obserwatorami życia.
 • Projekt edukacyjny "Przedszkolne podróże po Europie"

  Projekt edukacyjny "Przedszkolne podróże po Europie"

  "Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy się, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej..." Ryszard Kapuściński
 • Projekt edukacyjny "Dni przyjaźni z książką"

  Projekt edukacyjny "Dni przyjaźni z książką"

  Głównym założeniem projektu jest pogłębianie wiedzy oraz uaktywnianie dzieci do działań z książką, a także integrowanie społeczności przedszkolnej: dzieci, nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy. Jest to tydzień działań poprzedzający uroczyste otwarcie biblioteki przedszkolaka.