Wiadomości związane z hasłem "prowadzenie przedszkola"

 • brak_foto

  Kadra w przedszkolu

  W przedszkolu w naszej miejscowości jest za mało pań woźnych. Na 7 grup są 3 panie, których obowiązkiem oprócz pomocy przy dzieciach jest również dyżurowanie w holu rano i po południu - kiedy dzieci przyprowadzane i są odbierane z przedszkola, sprzątanie wszystkich pomieszczeń - nie ma dodatkowej sprzątaczki. Te panie też czasami chorują! Kolejnym utrudnieniem jest to, że w tym przedszkolu są 2 sale gdzie ubikacja dla dzieci jest poza salą, więc wychowawczyni musi iść z dzieckiem. Kiedy nie ma dodatkowej opieki, dzieci zostają same! Czy są jakieś przepisy które regulują tę kwestię? Dzieci w przedszkolu powinny 1/5 czasu spędzać na świeżym powietrzu - pomimo ładnej pogody dzieci nigdzie nie wychodzą ponieważ nie ma wystarczającej ilości opiekunów. Czy te same przepisy dotyczą spaceru poza teren przedszkola co wycieczki? (na 15 dzieci 1 opiekun) Proszę o pomoc.
 • Aktualności wydawnicze Oficyny MM

  Aktualności wydawnicze Oficyny MM

  Oficyna MM, wydawca „Miesięcznika Dyrektora Przedszkola” oraz „Niezbędnika Dyrektora Przedszkola”, przygotowała wspaniałą wiosenną niespodziankę! Na życzenie klientów wznowiono publikacje z serii „Zabawy Edukacyjne” - Magię Przyrody i Teatrzyk Przedszkolaka . Można je nabyć w nowych, niższych cenach!
 • Niezbędnik i Miesięcznik Dyrektora Przedszkola na luty 2013

  Niezbędnik i Miesięcznik Dyrektora Przedszkola na luty 2013

  Prowadzisz przedszkole lub żłobek i chcesz być zawsze na bieżąco z przepisami prawa? Prezentujemy publikacje stworzone specjalnie dla dyrektorów przedszkoli i żłobków - Miesięcznik Dyrektora Przedszkola oraz Niezbędnik Dyrektora Przedszkola. Tutaj na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.
 • Styczniowy Niezbędnik Dyrektora Przedszkola

  Styczniowy Niezbędnik Dyrektora Przedszkola

  Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Chcesz być zawsze na bieżąco z przepisami prawa? Masz dość wertowania stron w poszukiwaniu informacji? Ciągle szukasz nowych wzorów dokumentów? Potrzebujesz jednego narzędzia, które zapewni dostęp do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola? W Niezbędniku Dyrektora Przedszkola na pewno znajdziesz interesujące publikacje i odpowiedzi na nurtujące kwestie.
 • Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Niezbędnik Dyrektora to elektroniczne publikacje dla wszystkich którzy chcą trzymać rękę na pulsie i mieć wszystkie aktualności prawne oraz oświatowe w jednym miejscu. Pojawiło się już sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek. Tym razem przygotowano ciekawe tematy z zakresu obowiązków dyrektora, kontroli sanepidu, dotacji dla przedszkoli i wiele innych.
 • Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Jeśli szukasz dostępu do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola skorzystaj z "Niezbędnika Dyrektora Przedszkola". Każde wydanie elektronicznych publikacji zawiera aktualne zmiany w prawie oświatowym a także szereg cennych informacji dotyczących codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej placówek przedszkolnych.