Wiadomości związane z hasłem "rekrutacja do przedszkola"

 • Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych! Posyłasz dziecko po raz pierwszy do przedszkola? A może planujesz zmienić placówkę? Sprawdź terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020.
 • Druga tura rekrutacji do lubelskich przedszkoli!

  Druga tura rekrutacji do lubelskich przedszkoli!

  W internetowym wydaniu „Dziennika Wschodniego” możemy przeczytać, że publiczne przedszkola w Lublinie mają jeszcze wolne miejsca! Stąd pomysł na przeprowadzenie drugiej tury rekrutacji, która potrwa przez najbliże dziesięć dni (do 20 maja).
 • brak_foto

  Dwoje dzieci bez miejsca w przedszkolu

  Moja sytuacja skomplikowała się. Rozstałam się z mężem, ale nie mam jeszcze nic na piśmie (to może długo potrwać). Wróciłam z dziećmi 4,5 i 3 latka do mojego wcześniejszego mieszkania. Niestety było już po rekrutacji, a ja muszę wrócić do pracy. Pobliskie przedszkola mówią jedno: nie mamy już miejsc. Na prywatne z dwójką dzieci mnie nie stać. Nie wiem co mam robić i do kogo się udać bo nasze rozstanie z mężem nie jest orzeknięte przez sąd. A w dodatku mąż mieszka za granicą. Jak znaleźć miejsce w jednym przedszkolu dla dwójki dzieci? Proszę o pomoc.
 • brak_foto

  2latek w przedszkolu niepublicznym

  Witam, otwieram małe przedszkole. Jak to na początku - mała ilość dzieci. Czy w moim niepublicznym przedszkolu mogę przyjmować dzieci po 2 roku, a które jeszcze nie ukończyły 2,5 roku? Proszę o informację, mam kilkoro takich chętnych... pzdr Marta
 • W przedszkolach zostały jeszcze wolne miejsca!

  W przedszkolach zostały jeszcze wolne miejsca!

  W internetowym wydaniu „Gazety Wyborczej” czytamy o tym, że w wielu polskich publicznych placówkach zostały jeszcze wolne miejsca. Czy to oznacza, że polskie przedszkola pustoszeją?
 • brak_foto

  Samotnie wychowująca matka a rejonizacja

  Witam, jestem matką samotnie wychowującą 4 letnie dziecko. Ze względu na warunki finansowe oraz brak alimentów mieszkam z rodzicami w niewielkiej miejscowości ale zameldowana jestem w innym miejscu. Chciałam zapisać dziecko do przedszkola w miejscowości rodziców, ponieważ mogliby je odbierać. Ja mam pracę zmianową więc nie zawsze miałabym taką możliwość. Niestety Pani Dyrektor odmówiła mi przyjęcia dziecka tłumacząc to brakiem miejsc w grupie oraz tym, że nie jest to mój rejon. Z tego co czytałam wiem, że osoby które samotnie wychowują dziecko mają pierwszeństwo w przedszkolach ale zbiła mnie z tropu właśnie rejonizacją. Czy miała rację? Do kogo mam się zwrócić o pomoc? Bardzo mi zależy aby poszła do przedszkola, ponieważ rodzice są w podeszłym wieku i nie chcę dłużej ich "wykorzystywać" a innych przedszkoli w okolicy nie ma - prywatne, ale mnie na nie niestety nie stać. Dziękuję za odpowiedź.
 • brak_foto

  Zapis do przedszkola po okresie rekrutacji

  Witam serdecznie. Moja 3,5 letnia córka, gdy skończyła 2,5 roku, zaczęła uczęszczać do przedszkola. Z racji wieku w przedszkolu samorządowym nie było szans na przyjęcie. Chodzi obecnie do jednego z krakowskich prywatnych przedszkoli. W ostatnich dniach w jej przedszkolu wydarzyły sytuacje niedopuszczalne takie jak klapsy, krzyki na dzieci, które w mniemaniu jednej z pań są złem koniecznym dla bezpieczeństwa dzieci. Postanowiliśmy z mężem, że poszukamy innego przedszkola, bo jeśli w tym przedszkolu bicie usprawiedliwia się bezpieczeństwem, to nie jest to miejsce dla naszego dziecka. Szukam porady jak przenieść naszą córkę do przedszkola samorządowego po zakończonej rekrutacji. Znalezione przeze mnie informacje dotyczą rekrutacji przeprowadzanej w okresie marzec-kwiecień, najpóźniej do końca maja. Bardzo proszę o poradę, co można zrobić w takiej sytuacji. Gdzie mogę uzyskać jakieś informacje? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź pozdrawiam
 • brak_foto

  Deklaracja woli przyjęcia do przedszkola

  Witam. Mój syn został zakwalifikowany do przedszkola. Zostało nam złożenie deklaracji woli uczęszczania do niego. Czy po złożeniu jej jest możliwa zmiana przedszkola? A może jeszcze przed (jeśli np.znalazłoby się miejsce w innym)?
 • brak_foto

  Rejonizacja przedszkola

  Mam dziecko 4 letnie, które chciałam zapisać do przedszkola. Dowiedziałam się właśnie, że w przypadku naboru do przedszkoli na rok szkolny 2014/2015 została wprowadzona rejonizacja dzieci. Mieszkam w niewielkiej miejscowości, w przypadku której, zarówno dzieci szkolne, jak i gimnazjalne, chodziły do szkół na terenie innej gminy, w związku z porozumieniem zawartym pomiędzy gminami. Tak też było w przypadku dzieci przedszkolnych, gdzie dzieci z tej miejscowości również uczęszczały do przedszkola na terenie innej gminy. W tym roku dowiedziałam się, że mimo że złożylam wniosek, nie zostanie on zakwalifikowany do etapu rekrutacji, gdyż moje dziecko ma adres zameldowania na terenie innej gminy. Czy istnieje możliwość uczęszczania dzieci do danego przedszkola, mimo że ma adres zameldowania na terenie innej gminy?
 • brak_foto

  Rekrutacja do przedszkola

  Nie wiem czy temat był już poruszany, ale mam problem związany z rekrutacją do przedszkola. Niedługo przeprowadzamy się do nowego domu i zastanawiam się nad kwestią przedszkola dla córki. Uczęszcza do państwowej placówki, którą bardzo lubi, przyjaźni się z dziećmi ze swojej grupy i chętnie uczestniczy w zajęciach. Po zmianie miejsca zamieszkania chcielibyśmy przenieść ją do przedszkola w naszym rejonie, ale córka nie jest zachwycona tym pomysłem. Zastanawiamy się, czy nie zostawić jej w starym przedszkolu, ale nie wiem czy możemy? Czy dziecko mieszkające w innym miejscu może chodzić do przedszkola poza swoim nowym rejonem? Czy określają to jakieś przepisy?
 • Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Właśnie ruszają zapisy do przedszkoli w największych miastach! W dzienniku "Rzeczpospolita" możemy przeczytać co zrobić, aby zwiększyć szanse maluchów na przyjęcie do wybranej placówki.
 • brak_foto

  rejonizacja przedszkola

  Witam. Wójt gminy, w której jesteśmy zameldowani odmówił mi wydania zaświadczenia, że moje dziecko może uczęszczać do przedszkola w mieście, w którym oboje z mężem pracujemy, tłumacząc tym, że w gminnym przedszkolu są wolne miejsca i to tu powinniśmy zapisać dziecko a nie w innym mieście. Czy miał prawo odmówić mi wydania tego zaświadczenia? Dla nas wytłumaczenie jest proste - w miejscowości, w której znajduje się przedszkole nie byłoby komu odbierać naszego malucha i zająć się nim do naszego powrotu z pracy, dlatego też wybraliśmy inne przedszkole. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Justyna
 • brak_foto

  Przedszkole

  Witam mam pytanie na temat rekrutacji przedszkolnej Chciałabym sie dowiedzieć czy dokument z urzedu st. cywilnego swiadczący o tym ze nie jestem w zwiazku małzeńskim i moj stan cywilny to panna wystarczy do tego by stwierdzić ze jestem samotną matka czy trzeba dołączyć także pismo z sądu o otrzymywaniu alimentów???? pozdrawiam
 • Dojrzałość przedszkolna

  Dojrzałość przedszkolna

  Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola i nad tym, czy znajdzie się w nim miejsce dla ich dziecka. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola warto zapoznać się z pojęciem dojrzałości przedszkolnej.